K, 30.11.2022

«Kurat küll, me üritame inimesi päästa!» Tallinna kiirabi on silmitsi tõsiste süüdistustega

Aleksandra Jürman
, Elu24 Reporter
«Kurat küll, me üritame inimesi päästa!» Tallinna kiirabi on silmitsi tõsiste süüdistustega
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
15.03.2021, Tallinn kiirabibrigaadid transportimas Lasnamäe ja Maardu koroonahaigeid Ida-Tallinna keskhaiglasse. Tairo Lutter
15.03.2021, Tallinn kiirabibrigaadid transportimas Lasnamäe ja Maardu koroonahaigeid Ida-Tallinna keskhaiglasse. Tairo Lutter Foto: Tairo Lutter

Suur hulk endisi ja praegusi kiirabitöötajaid väidab, et niigi suure töökoormuse juures on neid aastaid sunnitud dokumente võltsima, näitamaks kiirabi reageerimiskiirust tegelikkusest paremana. «Pealtnägija» uuris teemat ja avastas, et andmete tagantjärele muutmine on arvatust massilisem ja sel on väga üllatavad põhjused.

Tallinna kiirabi juhtkonna sõnul on tegemist IT-probleemiga ja kellegi tervisele see kahjulik ei ole, kuid kiirabi meedikud Argo ja Toomas (nimi muudetud) tunnistavad, et osalevad Eesti ühes mainekamas meditsiiniasutuses aastaid väldanud süsteemses pettuses. «Vajadusel petame selle numbri õigeks, nagu meie ülemused nõuavad. See on asutusesisene nii-öelda avalik saladus, kõik teavad sellest,» avaldab Argo.

«See, mis hetkel toimub, ei ole patsiendile kasulik. Kui me teame majasiseselt, et meil on probleem jõuda ühe minutiga autosse, siis selle asemel et seda probleemi lahendada, me muudame kellaaegasid,» lisab mees.

Märksõnad
Tagasi üles