E, 28.11.2022

«Südamesoov» alustab Eestit vapustanud gaasiplahvatuses viga saanud elupäästja Mardi looga

Elu24
«Südamesoov» alustab Eestit vapustanud gaasiplahvatuses viga saanud elupäästja Mardi looga
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Keili Sükijainen ja Mart.
Keili Sükijainen ja Mart. Foto: Kanal 2

Täna kell 20.00 stardib Kanal 2 saate «Südamesoov» kolmas hooaeg, mille avaosa viib meid tagasi möödunud aasta 12. augustisse, kui Tartus Jaama tänava kortermajas kärgatas gaasiplahvatus. Mastaapses õnnetuses oli üks hukkunu ning viga sai viis elupäästjat. Kõige raskemini sai viga Mart, kelle elu rippus ligi kuu aega pärast õnnetust juuksekarva otsas.

Mart on päästeametis töötanud kokku juba 28 aastat, millest üle 20 aasta on olnud meeskonnavanem. Viimased kümme aastat on ta olnud ka kiirabi brigaadis autojuhi ametis. Kui ta eelmise aasta 12. augustil kiirabiga väljakutsele sõitis, ei osanud ta aimatagi, et see väljakutse lõpeb tema jaoks väga traagiliselt.

Hädas olnud helistajaks oli naine, kes teatas, et tunneb koridoris gaasilõhna ja teab, et korteris, kust see tuleb, on ka inimene. Loetud minutid pärast päästjate majja jõudmist liikus Mart elutoa poole, et minna appi seal lamavale mehele. Siis kärgatas aga plahvatus, mis lõi eest kogu kortermaja aknad, murdis pooleks korterite uksed ja lennutas meeletu jõuga Mardi korterist väliskoridori.

Kortermaja, kus toimus gaasiplahvatus
Kortermaja, kus toimus gaasiplahvatus Foto: Kanal 2

Algas võitlus kõikide viga saanud inimeste elude eest. Ulatuslikud põletusarmid olid Marti nii tundmatuseni muutnud, et tema parim sõber ja tiimikaaslane päästeametist ei saanud sel hetkel aru, keda ta päästab. Inimesele appi tõtanud Mardi keha katsid pärast plahvatust 58 protsendi ulatuses põletused ning tal oli viis luumurdu, nende seas eluohtlikud koljuluumurrud.

Teda ravinud arstid peavad Mardi teekonda meditsiiniliseks imeks. Mart veetis pea kuu aega koomas ning võitles iga päev elu eest. Kokku võttis Mardil taastumine aega viis kuud ning pärast seda hakkas pikk taastusravi ja treenimine, et ta saaks tagasi ametipostile minna. Sellel aastal pälvis Mart päästeametilt oma töö eest teenetemärgi.

Ränga võitluse tagamaad avab elupäästja Mart esmakordselt «Südamesoovi» saates.

Foto: Kanal 2

«Südamesoovi» uus hooaeg alustab Kanal 2s täna kell 20.00.

Märksõnad
Tagasi üles