N, 1.12.2022

VIDEO ⟩ Ukrainas separatistide käest vabanenud britt: nad piinasid mind, kuna toetan valet jalgpallimeeskonda

Inna-Katrin Hein
Ukrainas separatistide käest vabanenud britt: nad piinasid mind, kuna toetan valet jalgpallimeeskonda
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Videokaader, millel on Briti kodanik Shaun Pinner 8. septembril 2022 niinimetatud Donetski rahvavabariigi kohtus
Videokaader, millel on Briti kodanik Shaun Pinner 8. septembril 2022 niinimetatud Donetski rahvavabariigi kohtus Foto: Supreme Court of Donetsk People's Republic/Handout via REUTERS TV/Scanpix

Ukrainas venemeelsete separatistide käest vabanenud britist võitleja Shaun Pinner sõnas Briti televisioonis esinedes, et venelased piinasid teda elektrilöögikepiga, mida kasutatakse tavaliselt lehmadel, kuna ta toetas nende silmis valet jalgpallimeeskonda.

Möödunud nädalal vabastasid Venemaa toetatud väed Donetski oblastis vangistusest lisaks Shaun Pinnerile veel mitu Ukrainasse sõdima läinud britti, kelleks on Aiden Aslin, John Harding, Dylan Healy ja Andrew Hill. Nad viibisid kuid vangistuses ja niinimetatud Donetski rahvavabariigi kohus oli neile määranud hukkamise mahalaskmise läbi, teatab dailymail.co.uk.

Inglise jalgpalliklubi Chelsea FC venelastest endine omanik Roman Abramovitš pidas läbirääkimisi, et Briti kodakondsusega mehed vabastataks. See pidi toimuma Venemaa-Ukraina vangide vahetusena ja õnnestus, sest britid said Saudi Araabia kaudu koju lennata.

Märksõnad
Tagasi üles