E, 28.11.2022

Tartu gaasiplahvatuses napilt ellu jäänud päästja suurimast hirmust: olen seda tööd eluaeg teinud

Getter Trumsi
, Tegevtoimetaja
Tartu gaasiplahvatuses napilt ellu jäänud päästja suurimast hirmust: olen seda tööd eluaeg teinud
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Päästja Mart Vare, kes sai 12. augustil 2021 Tartu gaasiplahvatuses raskelt vigastada.
Päästja Mart Vare, kes sai 12. augustil 2021 Tartu gaasiplahvatuses raskelt vigastada. Foto: Kuvatõmmis «Südamesoovi» saatest

Möödunud aasta 12. augustil kärgatas Tartus Jaama tänava kortermajas gaasiplahvatus. Õnnetuses oli üks hukkunu ning viga sai viis elupäästjat, kellest ühe elu rippus ligi kuu aega pärast õnnetust juuksekarva otsas. Nüüd jagab vapper mees esmakordselt televaatajatega enda karmi ja elu muutvat lugu.

«Südamesoovi» hooaja avasaates astus televaatajate ette kogu Eestit vapustanud gaasiplahvatuses viga saanud elupäästja Mart Vare. Kui ta eelmise aasta 12. augustil kiirabiga väljakutsele sõitis, ei osanud ta aimatagi, et see väljakutse lõpeb tema jaoks väga traagiliselt.

Tol päeval oli hädaabinumbrile helistanud naine, kes teatas, et tunneb koridoris gaasilõhna ja teab, et korteris, kust see tuleb, on ka inimene. Loetud minutid pärast päästjate majja jõudmist liikus Mart elutoa poole, et minna appi seal lamavale mehele. Siis kärgatas aga plahvatus, mis lõi eest kogu kortermaja aknad, murdis pooleks korterite uksed ja lennutas meeletu jõuga Mardi korterist väliskoridori.

Märksõnad
Tagasi üles