T, 31.01.2023

FOTOD KOHTUST ⟩ Sõprade reis Hispaaniasse algas vahistamisega: FBI lõksu langenud narkojõugu kohtusaagas tulid ilmsiks uued tõendid

Annaliisa Köss
, reporter-toimetaja
Sõprade reis Hispaaniasse algas vahistamisega: FBI lõksu langenud narkojõugu kohtusaagas tulid ilmsiks uued tõendid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Sander Ilvest

Harju maakohtus jätkunud kriminaalmenetluses väidetavalt narkokuritegude toimepanemiseks ANOM-telefone kasutanud meeste üle on ilmsiks tulnud uued tõendid. «Kaitse versioonist nähtuvalt on võimalik, et keskkriminaalpolitsei ja prokuratuur on tuvastanud vale kasutaja,» sõnas riigiprokurör Vahur Verte.

Harju maakohtus jätkus 5. oktoobril õigusemõistmine nelja mehe üle, keda riigiprokuratuur süüdistab suures koguses narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises, kasutades selleks krüpteeritud telefoniseadet ANOM.

Kui Marek Oja ja Vambola Toberit süüdistatakse Eestis narkootiliste ainete peidikutes hoidmises ja vastavalt laekunud tellimustele ostjatele vahendamises, siis Marko Muidre ja Jurgen Essenbergi süüks peetakse suures koguses narkootikumide ostmist ja käitlemist, mis leidis samuti aset Eesti vabariigis. Essenbergile on aga lisaks esitatud süüdistus Poola vabariigi territooriumil narkootiliste ainete amfetamiini ja mefedrooni ebaseaduslikus käitlemises.

Märksõnad
Tagasi üles