R, 9.12.2022

Kremli hääletoru Peskovi poega peteti otsesaates mobilisatsioonikutsele vastama

Inna-Katrin Hein
Kremli hääletoru Peskovi poega peteti otsesaates mobilisatsioonikutsele vastama
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov 18. veebruaril 2022 Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Valgevene presidendi Aljaksandr Lukašenka ühisel pressikonverentsil
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov 18. veebruaril 2022 Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Valgevene presidendi Aljaksandr Lukašenka ühisel pressikonverentsil Foto: EPA/SERGEY GUNEEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL/Scanpix

Venemaa opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi toetajatel õnnestus 21. septembril helistada mõnele Vene presidendi Vladimir Putini administratsiooni esindaja pojale, teeseldes, et kõne on osalise mobilisatsiooni eest vastutavast sõjakomissariaadist.

Üks kõnedest oli 32-aastasele Nikolai Peskovile, kes on Kremli pressijuhi Dmitri Peskovi poeg.

Saate «Populjarnaja politika» saatejuht Dmitri Nizovtsev ütles, et helistab sõjakomissariaadist ja et Nikolai Peskov peab 22. septembri hommikul komissariaadis kohal olema, kuna ka tema kuulub osalise mobilisatsiooni alla.

Nikolai Peskov vastas, et ta ei tule.

«Kui te teate, et ma olen härra Peskov, siis ilmselt teate ka, et ma ei pea seal olema. Lahendan selle teisel tasandil,» ütles Nikolai Peskov telefonis saatejuhile, keda ta pidas sõjakomissariaadi esindajaks.

Samuti ütles noorem Peskov, et ta peab kõigepealt aru saama, mis toimub ja millised on tema õigused.

«Kui mind homme kaasa võetaks, ei oleks sellest kasu ei teile ega mulle,» sõnas Dmitri Peskovi poeg.

«Kodumaa kaitsmine ei ole minu jaoks probleem, kuid ma pean mõistma, miks ma seda teen. Sellega on seotud teatud poliitilised nüansid,» jätkas noorem Peskov.

Nikolai Peskov rõhutas, et ta võib rindele minna, kuid teeb seda vaid siis, kui Vladimir Putin teda isiklikult palub.

Ei läinud kaua aega, kui Telegrami kanal Podjom sai Dmitri Peskovilt kinnituse, et telefonis rääkis tõesti tema poeg.

Peskov aga rõhutas, et oluline osa tema poja öeldust on välja lõigatud, kuigi ülekanne oli otse-eetris.

«Paluge neil kogu vestlus avalikuks teha. Ma ei kahtle, et mu poeg teeb õige valiku, ja selles ei kahtle ka ta ise,» ütles isa-Peskov Moskovski Komsomoletsi teatel Podjomi kanalile.

Navalnõi toetaja Kira Jarmõš teatas Twitteris, et Kremli esindaja poeg avaldas, kuidas ta Putini mobilisatsioonist pääseb. 

Saatejuht helistas ka Venemaa peaministri Mihhail Mišustini vanemale pojale.

23-aastane Aleksei Mišustin ütles, et õpib ja seetõttu osaline mobilisatsioon tema kohta ei kehti. Ühtlasi teatas ta, et temas ei ole «soov võidelda veel ärganud» ja tal pole plaanis rindele minna.

Venemaa president Vladimir Putin teatas 21. septembril osalisest mobilisatsioonist Venemaal ja see tõi kaasa mässud, sest noored mehed ei ole nõus saama Putini kahurilihaks.

Venemaa algatas Ukraina anastussõja 24. veebruaril ja see kestab seni. Ukraina armeel on õnnestunud osa alasid venelastelt tagasi vallutada.

Märksõnad
Tagasi üles