E, 28.11.2022

OLE PÄRIS ⟩ «Nagu väike mälestuste päevik.» Populaarne nutirakendus BeReal sunnib inimesi end reaalajas ilma filtriteta pildistama

Aleksandra Jürman
, Elu24 Reporter
«Nagu väike mälestuste päevik.» Populaarne nutirakendus BeReal sunnib inimesi end reaalajas ilma filtriteta pildistama
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
BeReali kasutaja Loora jaoks on nutirakendus nagu väike mälestuste päevik.
BeReali kasutaja Loora jaoks on nutirakendus nagu väike mälestuste päevik. Foto: Elu24 kollaaž / Kuvatõmmis Instagramist / @looraxo

Noorte seas kogub populaarsust uus sotsiaalmeedia rakendus BeReal, mille fenomen peitub selle ainulaadsuses ja eheduses. Rakendus saadab korra päevas ette teadmata kellaajal kasutajatele teavituse ning annab võimaluse endast esi- ja tagakaameraga pilti teha ja seda sõpradega jagada. Ja seda kõike ilma filtriteta! Uurisime BeReali kasutajalt Looralt, miks rakendus nii popp on, ning leidsime üles hullumeelsed ja naljakad juhtumid, mis on üle maailma BeReali jäädvustatud. Vaata üle!

BeReal on Prantsusmaal loodud sotsiaalmeedia rakendus, mille töötasid välja Alexis Barreyat ja Kevin Perreau. Selle aasta alguses kogus rakendus kiiresti populaarsust ning see on kohustuslik pea iga noore telefonis. Praegu on rakendus USAs Apple'i App Store'is esikohal.

BeReal erineb teistest sotsiaalmeedia rakendustest selle poolest, et sunnib kasutajaid olema autentne. Kord päevas teavitab rakendus samal ajal kõiki kasutajaid, et postitamiseks on avatud kaheminutiline aken. Kasutajad ei tea kunagi, millal teavitus võib tulla. BeReal palub kasutajatel teha pildi, kasutades nii esi- kui ka tagakaamerat korraga. See annab visuaalse ülevaate sellest, mida nad tol hetkel teevad.

Märksõnad
Tagasi üles