N, 2.02.2023

FOTOD ⟩ Šokeeriv juhtum Tartu mänguväljakul: ropendasid ja vehkisid noataolise esemega

Lisatud politsei kommentaar
Ketlin Kruse
, Reporter
Šokeeriv juhtum Tartu mänguväljakul: ropendasid ja vehkisid noataolise esemega
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
Annelinna mänguväljak.
Annelinna mänguväljak. Foto: Ragnar Peets/Tartu Postimees

Tartu Annelinna mänguväljakule kutsuti kolmapäeva pärastlõunal politsei, sest mängu tulid jalad, noataoline ese ja sprei. «Karjusid ja ropendasid, et nad ei tohi seal mängida,» räägib kahe tütre ema, kes on juhtunust siiani hämmingus.

«Lapsed helistasid ja küsisid, et kas nad võivad pärast kooli minna natukeseks mänguväljakule,» räägib Tartus Annelinnas elav Elina, kes oli mänguväljakul juhtunud šokeeriva intsidendi ajal ise arsti juures. «Muidugi ma lubasin neil minna.»

Tunni aja pärast, umbes kella poole kolme aeg helistas emale väriseval häälel tütardest vanim, kümneaastane. «Hirmunult rääkisid, et mänguväljakul tulid poisid kallale ja kutsuti politsei.»

Juhtum toimus Tartu Kaunase puiestee tänaval kortermajade vahel asuval mänguväljakul, kuhu Elina kaks tütart olid pärast kooli mängima läinud.

Annelinna mänguväljak.
Annelinna mänguväljak. Foto: Ragnar Peets/Tartu Postimees

Äkitselt tulid sinna aga tüdrukutega samavanused poisid, 9–10-aastased. «Hakkasid minu tütarde kallal nokkima, karjusid ja ropendasid, et nad minema läheksid, et nad ei tohi seal mängida,» räägib Elina. Tüdrukud ei teinud väidetavalt mänguväljakul poistest ega nende korraldustest välja ja mängisid rahumeeli edasi.

Noataoline ese ja sprei

Sõnelus võttis ühtäkki aga sootuks teise pöörde. «Selle peale võttis üks poistest taskust noa ja hakkas sellega vehkima. Samal ajal teine jooksis tüdrukute juurde ja pritsis mingisuguse spreiga näkku,» on ema juhtunust siiani ehmunud.

Mänguväljaku läheduses olnud kümneaastane poiss helistas politseisse ja kiirelt saabus kohale mitu patrullautot.

Tüdrukud jooksid hirmunult koju. «Nad olid täiesti šokeeritud, mina ka,» tunnistab Elina. 

Torujupp ja magus sprei

Tartu politsei välijuht Martti Toom kinnitas toimetusele, et 7. septembri pärastlõunal helistas häirekeskusele tähelepanelik laps, kes rääkis, et Tartus Kaunase puiestee majadevahelisel mänguplatsil on kaks poissi, kellest üks vehib noaga ning teisel on käes pipragaas.

Annelinna mänguväljak
Annelinna mänguväljak Foto: Ragnar Peets/Tartu Postimees

Ärevale teatele reageeris suisa mitu politseipatrulli, kuid nende kohale jõudes kirjeldatud poisse mänguväljakul enam ei olnud.

«Teised lapsed jagasid politseinikele väidetavalt noa ja pipragaasiga vehkinud poiste isikukirjelduse ja liikumissuuna ning politseinikud tabasid poisid lähedalasuvalt mänguväljakult,» nentis Toom. Pipragaasi ega nuga noormeeste juurest ei leitud. Küll aga oli ühel seljakotis torujupp, mis võis politsei sõnul kaugelt näida noana. Väidetavaks pipragaasiks osutus spreimaius.

«Politsei vestles lastega, võttis torujupi ära ning viskas selle minema,» rääkis Toom. Mänguväljakul juhtunu asjaolude selgitamisega tegelevad piirkonnapolitseinikud.

Politseipatrull. Foto on illustratiivne.
Politseipatrull. Foto on illustratiivne. Foto: Mailiis Ollino
Märksõnad
Tagasi üles