L, 10.12.2022

Läänemere lennuõnnetuse paigast leiti inimkehaosi ja lennukitükke

Inna-Katrin Hein
Läänemere lennuõnnetuse paigast leiti inimkehaosi ja lennukitükke
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Läänemeri Läti rannikul. Pilt on illustreeriv
Läänemeri Läti rannikul. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Möödunud pühapäeval kukkus Läti ranniku lähedal Läänemerre sakslase juhitud eralennuk. Läti merevägi teatas nüüd, et leidis õnnetuspaigast kehaosi ja lennukitükke.

Läti laevastiku pressiesindaja Liva Veita kinnitas, et mereväe päästjad leidsid kehaosi, mis suure tõenäosusega kuuluvad lennukis olnud hukkunutele, teatab mtvuutiset.fi.

Kehaosad saadetakse tuvastamisele, et teha kindlaks, kellele need kuuluvad. Lennuõnnetuses kadunuks jäänute perekondadele on lähedaste hukust teatatud.

Juba 5. septembril leiti õnnetuspaigast lennukiosi, kaasa arvatud paar istet, mis on pärit merre kukkunud lennukist Cessna 551.

Lendusid reaalajas näitava lehekülje flightradar24.com andmetel alustas lennuk teekonda Hispaaniast Jerezist ja pidi lendama Saksamaale Kölni, kuid lendas edasi kuni Läti rannikuni, kus merre kukkus.

Lennukit juhtis Saksamaa tuntud ärimees, 72-aastane Peter Griesemann ning reisijad olid tema 68-aastane naine Juliane Griesemann, 26-aastane tütar Lisa Griesemann ning tütre 27-aastane kaaslane.

Prantsuse lennujuhtimiskeskus kaotas Cessna 551 piloodiga kontakti, kui lennuk lendas Prantsusmaa kohal. Prantsuse lennundusvõimud teatasid sellest lennukist teiste Euroopa riikide lennundusvõimudele.

Prantsuse, Saksa ja Taani hävituslennukite piloodid saadeti uurima, mis lennuki piloodiga juhtuda võis, kuid õhuväelased ei näinud eralennuki kokpitis kedagi.

Lennundusekspertide arvates võis Cessna 551-s rõhk langeda, mille tõttu pardal olijad kaotasid teadvuse ja piloot seega lennuki üle kontrolli.

Märksõnad
Tagasi üles