KURB Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni lemmikponi sai surma

Triin Roos
, ajakirjanik
Copy
Ursula von der Leyen
Ursula von der Leyen Foto: NATASA KUPLJENIK, Scanpix

Saksa poliitikut ja Euroopa Komisjoni presidenti Ursula von der Leyenit ja tema perekonda tabas ootamatu ja raske kaotus – kiskja rünnaku tõttu hukkus von der Leyeni lemmikponi Dolly.

Hunt murdis maha Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni lemmikponi, vahendab Saksa meedia. Poliitiku 30-aastane poni Dolly langes kiskja saagiks möödunud reede öösel tema Lower Saxonys asuva maavalduse territooriumil. Varem olid hundid tapnud seal piirkonnas lambaid ja teisi loomi, vahendavad Europe Diplomatic ja Agrarheute.  

Hobune oli karjamaal, mis asub ainult 100 meetri kaugusel von der Leyeni elumajast. Koos poni Dollyga oli seal ka teine poni, keda hunt õnneks ei puutunud.

Reede hommikul avastas huntide murtud poni korjuse von der Leyeni abikaasa, kes kutsus kohale veterinaari. «Kogu perekond on juhtunust vapustatud,» ütles tippametnik väljaandele Bild. Von der Leyen on ratsutamist harrastanud juba alates lapsepõlvest.   

Ursula von der Leyen (63) on Euroopa Komisjoni president alates 1. detsembrist 2019. Varem on ta olnud Saksamaa kaitseminister, töö- ja sotsiaalminister ning Saksamaa pere-, vanurite, naisasjade ja noorsoominister. Ta on abielus kardioloogiaprofessor Heiko von der Leyeniga ning neil on seitse last.

Tagasi üles