N, 29.09.2022

EMOTSIONAALNE VIDEO ⟩ Foo Fightersi varalahkunud trummari 16-aastane poeg astus isa auks lavale

Getter Trumsi
, Tegevtoimetaja
Foo Fightersi varalahkunud trummari 16-aastane poeg astus isa auks lavale
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Varalahkunud Taylor Hawkinsi poeg Shane trummide taga.
Varalahkunud Taylor Hawkinsi poeg Shane trummide taga. Foto: Kuvatõmmis Youtube'i videost

Tuntud rokkbändi Foo Fighters trummar Taylor Hawkins suri ootamatult sel kevadel kõigest 50-aastaselt. Mitu kuud pärast tema surma korraldati Hawkinsi auks tribuutkontsert, kus lavale astus ka trummari 16-aastane poeg.

Alates 1997. aastast menuka rokkbändi Foo Fighters trummari ametit pidanud Taylor Hawkins suri ootamatult 25. märtsil Colombia pealinna Bogota hotellis. Bänd oli seal tuuril ning pidi esinema muusikafestivalil.

Pärast trummari ootamatut surma tühistas Foo Fighters oma tuuri ja bänd ei astunud mitu kuud lavale. Seda kuni 3. septembrini, kui bänd esines Londonis varalahkunud trummari auks. See on esimene kahest Hawkinsi auks korraldatud tribuutkontserdist, mille tulu läheb heategevuseks, vahendab BBC. Teine toimub Los Angeleses.

Foo Fightersi ja Hawkinsi auks korraldatud kontserdile olid kutsutud mitmed muusikamaailma staarid, vahendab loudersound.com. Näiteks Metallica Lars Ulrich, AC/DC Brian Johnson, Rushi Alex Lifeson ja Geddy Lee, Paul McCartney, Chrissie Hynde ja paljud teised.

Erakordse õhtu jooksul astus lavale ka Hawkinsi 16-aastane poeg Shane ja mitte ainult. Shane istus trummikomplekti taha ning mängis võrratult kaasa looga «My Hero».

Aasta algul trummimängu oskuse tõttu meediasse sattunud Shane võlus kõiki ning ühismeedia kihas pärast kontserti kiitustest. Paljud ütlesid, et Shane võiks oma isa rolli Foo Fightersis üle võtta.

«Shane Hawkins mängis trumme nagu troonil istudes. Kuivi silmi siin ei ole,» kommenteeriti Twitteris.

Videoklippi, kus Shane oma isa auks trumme mängib, on Youtube'is ööpäevaga vaadatud juba ligi 1,5 miljonit korda.

Emotsionaalsest õhtust jäävad meelde veel teisedki hetked. Näiteks see, kui lugu «Times Like These» esitas tunnete kütkes solist Dave Grohl, kes peab Hawkinsit sõbraks, bändikaaslaseks ja vennaks.

Tribuutkontserdiga toetatakse heategevusorganisatsiooni MusiCares. MusiCares aitab inimesi muusika taga, sest muusika annab maailmale niivõrd palju. Ennetus-, hädaabi- ja taastamisprogramme pakkuv MusiCares on turvavõrk, mis toetab muusikakogukonna tervist ja heaolu ning hõlmab kolme peamist valdkonda: vaimse tervise ja sõltuvusest taastumise teenused, tervishoiuteenused ja sotsiaalteenused.

Märksõnad
Tagasi üles