1872. aasta suvel hakkas Nõmmel peatuma Tallinna-Paldiski rong, nii et tinglikult võime pidada Nõmme 150 aasta juubelit, meenutab Juku-Kalle Raid. Enne «Peatust seitsmendal verstal» polnud siin peale kõrtsi ja metsavahimajakese suurt midagi. Vaid asustamata laas, mis pakkus ideaalseid võimalusi teeröövlitele, kes kimbutasid nii turule sõitvaid talumehi, röövisid postitõldu kui ka lausa mõisnikke või riikliku tähtsusega kullereid. Kuula Nõmme ajaloost ka «Jukuraadio» saadet siit.
Oma algusaegadel oli Nõmme olemuselt pigem kui metsik lääs, tänase hubase ning väikekodanliku idülli sündi ei lubanud ennustada mitte miski. Röövimised, pussitamised, vargused, valerahategu, pornoärid, padujoomine, korrumpeerunud politsei jm markeerisid Nõmme igapäevaelu. Nõmme oli kahtlase kuulsusega urgas, mis hakkas muutuma alles 100 aastat tagasi või hiljemgi.
Kuna teeröövleid liikus veel 20. sajandi alguses, said talutaadid siirduda Pärnu poolt turule vaid kambakesi, et mitte kogu tavaarist ilma jääda. Kasutati Pärnu maanteega rööbiti kulgevaid metsateid, kus tuli samuti hästi vaikne püsida, et mitte tähelepanu äratada. Just need röövlite eest varju otsides tekkinud teed on aluseks Nõmme tänastele tänavatele. Eriti ohtlikuks peeti praeguste Hiiu, Kivimäe ja Pääsküla raudteejaamade kohal kulgenud Pärnu maantee lõiku. Kinni peeti isegi mõisnike ja postitõldu, nagu allpool näeme.
Kaua aastaid oli Nõmmel elamine pigem ekstreemne lõbu kui hubane vegeteerimine. Sirvime 19. sajandi ja 20. sajandi alguse ajakirjandust: mis siin õigupoolest aset leidis?
Ristirahwa Pühhapäewaleht, 7. detsember 1880
Tallinna pool Nõmme ja Risti wahe paigas rööwisid maantee peal kaks kelmi öö ajal ühe postipoisi käest, kes tühjalt koju sõitis, kõik tema raha ära.
Ristirahwa Pühhapäevaleht, 23. jaanuar 1883
Teisipäewa õhtu 11-mal selle kuu päewal warastati Pärnu maantee peal Nõmme kõrtsu eest ära üks pleekjas punane 10-ne aastane paks ruun, soome saaniga tükis, hobuse piki-selga jookseb must joon, parem silmamuna on walge, pitk kissas lauk punase ja walge karwadega segatud on otsa ees. Kes sest wargusest selget tunnistust wõib anda, ehk hoost Tallinna Kaupme uulitsasse Nr. 159 tuua, saab head waewa palka.