R, 9.12.2022

VIDEO ⟩ Kim Kardashiani Pariisis röövinud mees rääkis suu puhtaks: mind ei huvita, et rööv teda traumeeris

Aleksandra Jürman
, Elu24 Reporter
Kim Kardashiani Pariisis röövinud mees rääkis suu puhtaks: mind ei huvita, et rööv teda traumeeris
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kim Kardashian ja teda Pariisis röövinud Yunis Abbas
Kim Kardashian ja teda Pariisis röövinud Yunis Abbas Foto: Kuvatõmmis Instagramist / @buzzfeedceleb

Üks Kim Kardashiani 2016. aasta Pariisi hotelliröövi korraldajatest süüdistas kuriteos oma kuulsat ohvrit, öeldes, et naine «peaks olema veidi vähem edev». Yunis Abbas veetis peaaegu kaks aastat vanglas varguse eest, mille käigus politseinikena esinenud röövlid Kardashiani kinni sidusid ja hotellitoa vanni panid. «Kuna ta viskas raha minema, olin seal, et see endale võtta, ja kõik. Kas ma tunnen end süüdi? Ei, mind ei huvita,» sõnas Abbas laupäeval Vice Newsile antud intervjuus.

2016. aasta oktoobris rööviti relva ähvardusel Kim Kardashiani Pariisi hotellitoas. Pihta pandi ligi kümne miljoni dollari väärtuses ehteid, mille hulka kuulus ka nelja miljoni dollarine Lorraine Schwartzi kihlasõrmus, vahendab BuzzFeed.

Kardashian ööbis Pariisi moenädala ajal Hôtel de Pourtalès’i hotellis, kui maskis mehed tema tuppa sisse murdsid. Röövlid sidusid naise kinni ning katsid ta suu teibiga. Staar avalikustas hiljem, et kartis, et satub seksuaalse rünnaku ohvriks ning ta mõrvatakse.

2020. aastal David Lettermanile antud intervjuus meenutas Kardashian juhtunu õõvastavaid üksikasju. «Nad tõid uksehoidja alumiselt korruselt sisse, käeraudades, relv käes. Nad karjusid mu peale prantsuse keeles ja ma lihtsalt tõusin istukile,» rääkis ta.

«Ta haaras minust kinni ja tõmbas mind enda poole, kuid ma ei kandnud hommikumantli all midagi,» lisas Kardashian läbi pisarate. «Ma mõtlesin, et olgu, see aeg on käes, mind vägistatakse. Lihtsalt lepi sellega, et see juhtub, ja valmista ennast ette.»

Enne suu kinni katmist ütles Kardashian, et ta anus kinni seotud uksehoidjat, et ta ütleks röövlitele, et nad säästaksid tema elu tema perekonna nimel. «Enne kui ta mu silmad kleeplindiga kinni pani, nägin ma, et ta leidis kogu mu ehtekarbi ja hoidis seda üleval.»

«Vaatasin uksehoidja poole, sest ma ei teadnud, kes ta on, ja mõtlesin: «Mis toimub? Kas me sureme?»» jagas ta. «Ütle neile lihtsalt, et mul on lapsed, mul on beebid, mul on mees, mul on perekond... ma pean koju jõudma,» oli Kardashian uksehoidjat palunud.

Kim Kardashiani õde Kourtney oli ööbinud temaga samas sviidis, kuid oli tol õhtul sõpradega väljas. Kardashian ütles, et hakkas ette kujutama, kuidas tema õde avastab hotelli naastes tema surnukeha.

Õnneks ei saanud Kardashian varguse ajal füüsilisi vigastusi, kuid see jättis talle vaimsed armid ning tal tekkisid ärevushood.

Hiljem selgus, et sissetungijad – rühm 60–70-aastaseid mehi – kavandasid röövi kaks aastat enne rünnakut ning kasutasid Kardashiani sotsiaalmeedialehti, et vargust põhjalikult korraldada.

Prantsuse politsei sõnul võis Kardashiani Snapchati kasutamine anda röövlitele märku ehetest, mis tal Pariisis kaasas olid, ja ka asjaolust, et ta viibis hotellitoas üksi.

67-aastane Yunis Abbas oli üks 12-st kuriteos süüdistatud mehest ja veetis 22 kuud vanglas, enne kui ta tervislikel põhjustel enne tähtaega vabastati.

Uues Vice Newsile antud intervjuus avaldas ta taustainfot varguse planeerimise kohta ja rõhutas, et ta ei tunne end süüdi vaatamata sellele, et Kardashian on juhtunu tõttu traumeeritud.

Abbas ütles, et jõuk kasutas internetti Kardashiani jälitamiseks ja röövimiseks pärast seda, kui nad märkasid teda kõikjal sotsiaalmeedias oma juveelidega eputamas. Mees ütles, et jäi hotelli allkorrusele valvama, kuni tema kaasvandenõulased tõsielustaari hotellitoa vanni kinni sidusid.

Seejärel paljastas Abbas, et pärast rünnakut oli Kardashiani assistent teinud vea, helistades USA hädaabinumbril 911 hoolimata sellest, et kuritegu leidis aset Prantsusmaal. See tähendas, et Prantsuse politseid ei teavitatud kohe ja sissetungijatel oli aega põgeneda.

«Läksin internetti ja nägin tema ehteid. Ma nägin ta sõrmust. Ma nägin, et ta näitas seda igal pool,» rääkis Abbas videos. «Me teadsime seda teavet sotsiaalmeedia kaudu. Teadsime, et ta tuleb moenädalale, nii et läksime sinna luuret tegema, et olla kindlad.»

Abbas külastas uuesti hotelli, kus kogu asi toimus, ja selgitas Vice'ile täpselt, kuidas öö kulges. «Saime sisse väikesest uksest, mis oli seestpoolt avatud, ja niipea kui sisse saime, võtsime uksehoidja kontrolli alla. Sidusime ta kinni ja seejärel otsisime üles selle magamistoa võtmed, kus Kardashian ööbis.»

«Ma jäin alla, aga kaks mu kolleegi läksid koos uksehoidjaga üles, et minna proua Kardashiani tuppa, siis võtsid nad ehted ja tulid alla.»

Abbas tabati lõpuks, kuna ta jättis valvuriga rüseledes oma DNAd maha. Kuna ta oli juba seotud kriminaalmenetlusega, oli politseil teda väga lihtne leida.

Hiljem tunnistas Abbas intervjuus, et ta ei teadnud, kes Kardashian oli, kui tema ja teised mehed esimest korda röövi kavandama hakkasid, kuid ta oli teadlik tema toonasest abikaasast Kanye Westist.

Kui ta hakkas Kardashiani kohta veebis rohkem uurima, suutis Abbas välja selgitada, kui rikas ta on – ja tuvastas ka seigad, mis muutsid naise lihtsaks sihtmärgiks.

«Ma nägin ühte tema saadet, kus ta viskas oma teemandi basseini. Ma mõtlesin, et tal on palju raha. See daam ei hooli sellest üldse,» ütles ta.

Ja küsimusele, kas ta tundis end röövis osalemise pärast süüdi, vastas Abbas: «Kuna ta viskas raha minema, olin kohal, et see endale võtta, ja kõik. Kas ma tunnen end süüdi? Ei, mind ei huvita.»

Siiski ei kahtle ta varguse mõjus Kardashianile, öeldes: «Muidugi pidi ta olema traumeeritud. Ma ei kahtle selles.»

Abbas väitis, et rünnak oli tingitud sellest, et Kardashian oli internetis oma rikkuse näitamisega provotseeriv. Ta andis teistele kuulsustele nõu, kuidas tulevikus sihikule sattumist vältida. «Nad peaksid olema veidi vähem edevad inimeste ees, kes seda endale lubada ei saa,» ütles ta. «Mõne inimese jaoks on see provokatiivne.»

Kardashian on traumeerivast juhtumist korduvalt rääkinud ning öelnud, et see jättis ta kartlikuks ja pidevalt ärevaks. «Sa ei tule sellest vigastamata välja,» tunnistas Abbas.

Abbas, keda intervjueeriti Vice Newsi loo jaoks mõjukate inimeste röövimisest, on vargusest varemgi rääkinud, kirjutades isegi mälestusteraamatu «Ma röövisin Kim Kardashiani».

Prantsuse meedia teatel on ta aastakümneid erinevate kuritegude eest vanglas istunud ja siis jälle vabaduses olnud ning ütles, et röövis Kardashiani, kuna tal oli rahapuudus.

Arusaadavalt muutis Kardashian pärast röövi oma elustiili täielikult ning paljastas, et nüüd ei hoia ta oma kodus midagi väärtuslikku ega postita sotsiaalmeediasse reaalajas.

«Minu koju ei tule kunagi kalleid asju,» ütles ta 2021. aastal saate «Kardashianide pere» kokkutulekul. «Mis puudutab ehteid, siis kui ma midagi kannan, siis see on laenatud. See on võlts,» lisas ta.

2017. aastal saates «The View» rääkis Kardashian sellest, kuidas ta nüüd sotsiaalmeediat kasutab: «Ma võin teha foto, salvestada selle või postitada selle, kui lahkun kohast või kui olen teises kohas. Olen kogemusest õppinud.»

Samuti muutus Kardashian pärast katsumusi vähem materialistlikuks ning ütles 2017. aastal Ellen DeGeneresile: «Ma olin kindlasti varem materialistlik ja mitte et asjade omamises ja nende hankimise nimel kõvasti pingutamises oleks midagi halba. Aga mul on nii hea meel, et mu lapsed seda minu käest õpivad, ja just sellisena ma oma lapsi kasvatan.»

Märksõnad
Tagasi üles