L, 10.12.2022

FOTOD KOHTUST ⟩ Kõlbmatust narkootilisest ainest alguse saanud arvete klaarimine viis trellide taha

Ketlin Kruse
, Reporter
Kõlbmatust narkootilisest ainest alguse saanud arvete klaarimine viis trellide taha
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

«Ma ei taha seal isegi ühte päeva istuda,» ütles vanglaelu näinud Aleksei Lavrov teisipäeval maakohtus. Varem korduvalt karistatud mees mõisteti relvastatud röövi eest pooleks aastaks vangi.

Möödunud aasta 13. juunil läks Aleksei Lavrov koos kahe sõbraga arveid klaarima, kuna väidetavalt müüs neljas isik kõlbmatut narkootilist ainet.

Kella 22.10 paiku sõideti sõiduauto Audi A4-ga Tallinnas Tedre tänava kortermaja hoovi, kus mehed piirasid seal seisnud mopeedauto kahelt poolt sisse. 

Kolmekesi üritati väidetavalt kõlbmatut narkootilist ainet müünud meest relva ähvardusel takistada autost väljumast. Kui Lavrov läks kõrvalistuja ukse juurde, siis kaks temaga koos olnud meest seisid juhipoolse ukse juures.

Hetkel, mil väidetav narkoärikas üritas autost välja pääseda, lajatati talle uksega vastu vasakut jalga. Samal ajal lasid mehed sõidukisse pipragaasi. Kortermaja hoovist ei lahkutud aga tühjade kätega. Üks Lavroviga koos olnud isik võttis mopeedsõidukist ära kaks mobiiltelefoni, JBL Partyboxi kõlari ja musta värvi seljakoti.

Mehed kallasid seljakoti sisu mõned meetrid eemal maha. Otsitud asju aga ei leitud ja nii jäeti kott kõigega sinnapaika.

Relvastatud grupiviisilise röövimise toime pannud Aleksei Lavrovi paturegister on pikk – alates lubadeta juhtimisest, narkootilise aine omamisest kuni vägivaldsete röövide ja sissemurdmisteni. 2009. aasta kohtuotsusest näib, et juba toona oli teda kaheksal korral kriminaalkorras karistatud.

Viimati, 2016. aasta jaanuaris mõistis Harju maakohus Lavrovi süüdi alkoholi- ja narkojoobes sõiduki juhtimises. Aastane vanglakaristus asendati aga üldkasuliku tööga. 

«Ei taha ühte päeva ka vanglas olla»

Täna, 23. augustil seisis Aleksei Lavrov taas Harju maakohtu ees. Mees saabus istungisaali reipal sammul – jalas dressid ja trennitossud. 

«Muidugi kahetsen,» ütles Lavrov vaiksel häälel kohtusaalis enne istungi algust. Varem aastaid vangis istunud mees tunnistas, et ei soovi seal päevagi veeta. «Jah, ma olen teadlik ja valmis, et lähen kinni, aga ma ei taha seal isegi ühte päeva istuda. No pool aastat on ikka parem kui viis,» vihjas ta grupiliikmest sõbrale, kellele mõistis kohus viis aastat reaalset vangistust.

Aleksei Lavrov
Aleksei Lavrov Foto: Madis Veltman

Liitkaristusena mõisteti Lavrovile neli aastat vangistust, millest viis kuud ja 28 päeva kuulub kohe ärakandmisele. Kolm aastat ja kuus kuud jäetakse täitmisele pööramata, kui Lavrov ei pane nelja aasta ja kuue kuu jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. 

Lisaks peab Lavrov alluma käitumiskontrollile ja minema alkoholisõltuvuse ravile. Pärast vanglast vabanemist peab mees kahe nädala jooksul asuma tööle või võtma end töötuna arvele. Mees jäi ilma ka mootorsõiduki lubadest, seda viieks kuuks.  

Märksõnad
Tagasi üles