N, 2.02.2023

AMETLIK ⟩ Sanna Marini narkotest oli negatiivne

Sanna Marini narkotest oli negatiivne
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 8
Sanna Marin pressikonverentsil, 19. augustil 2022
Sanna Marin pressikonverentsil, 19. augustil 2022 Foto: Ekraanitõmmis.

Soome peaminister Sanna Marin kutsus reede õhtupoolikul ootamatult kokku pressikonverentsi, kus andis aru videoskandaali teemal. Peaminister tunnistas, et tegi samal päeval narkotesti. Soome meedia teatab nüüd, et narkotest oli negatiivne.

Soome peaministri Sanna Marini reedel tehtud narkotestis ei leitud mingeid tõendeid narkootikumide kohta, selgub Soome valitsuse esmaspäeva õhtul avaldatud teatest. Samuti lisati, et Marin maksis testi kinni oma taskust.

Pressikonverents toimus 19. augustil Helsingis asuvas peaministri suveresidentsis ning see kutsuti kokku väga ootamatult. Hoolimata lühikesest etteteatamisest kogunes peaministrilt aru pärima arvukalt ajakirjanikke. Paistis, et Sanna Marin tundis ennast ebamugavalt.

Kohtumise alguses lubas Marin, et vastab kõigile küsimustele. Pressikonverents algas narkootikumide teemaga. Marin ütles, et viimasel ajal on räägitud jutte, nagu ta oleks kasutanud narkootikume. «Tegin täna narkotesti,» ütles Marin, kes kinnitas, et ta pole enda teada kunagi viibinud peol, kus kasutatakse narkootikume. Samuti pole ta ise kunagi narkootikume tarbinud, ka noorena mitte. «Kogu oma elu jooksul ei ole ma kasutanud narkot. Ainus koht, kus olen näinud kanepi tõmbamist, on välismaal,» tunnistas peaminister. Siiski otsustas ta teha testi, et näidata, et tal pole midagi varjata.

Peod ei sega riigi juhtimist

Paljusid soomlasi häirib, et peaminister pidutsemisega silma paistab. Ööklubides käimine tekitab inimestes küsimuse riigi turvalisusest. Kas turvalisus on tagatud ja pole ohtu, et peaminister oma töökohustusi täita ei suuda, kui ta peol alkoholi tarbib? Marin vastas, et turvamehed on tal alati õues ning peod ei takista kuidagi töö tegemist, sest pohmelli tal ei ole. «Olen igal hommikul üles ärganud kell 9. Ka suvel, puhkuse ajal, ja ühtegi pohmelli olnud ei ole. Alkoholi tarbin ainult pidudel,» ütles Marin pressikonverentsil. 

Peaminister jättis vastamata küsimusele, kas ta veel sama seltskonnaga koos pidu peaks. Marin ei tea, kes videod avalikkusele lekitas. Ta küll teadis, et peol videoid tehakse, kuid uskus, et keegi neid väljapoole ei jaga.

Kui Marinilt küsiti, kas ta on valmis pidutsemist vähendama, vastas ta, et veel mitte, sest suvi alles kestab ja siis on ka vaba aega rohkem. «Ka peaministril on nädalalõppe, mis on vabad,» ütles Marin. «Varem pole sellist nõuet olnud peaministrile, et kui tal on vaba päev, siis ta peab omale asendaja määrama.»

Ajakirjanik küsis, kas Marin läks kell 5 hommikul klubist omal jalal autosse või tuli teda talutada, millele Marin vastas, et ta läks ise taksosse. «Ei komberdanud ega roomanud koju. Selline hinnang on asjatu,» ütles Marin. «Ärgates olin väga heas vormis. Mul pole pohmelli olnud. Kas tantsimine, laulmine, alkoholi joomine, sõprade kallistamine on siis kohatu?»

Polnud suudlus, vaid lihtsalt sosistamine

Peaministriga koos pidutsesid ka mitmed teised tuntud inimesed, näiteks Soome muusik Olavi Uusivirta. Ajakirjanik küsis, kas Uusivirta suudles teda kaelale. Peaminister vastas: «Mu meelest ta sosistas mulle midagi kõrva, mitte ei suudelnud kaela peale.»

Küsimus suudlusest tekkis peol tehtud video põhjal, mis veebis ringleb ning kus on näha, kuidas Marin ja Uusivirta tantsivad. Marin on abielus, tema mees peol ei viibinud.

Sanna Marin peol.
Sanna Marin peol. Foto: Ekraanitõmmis videost.

Kas peaminister on ikka otsustusvõimeline?

Peamine soomlaste mure on, et kas peaminister, kes on riigikaitse juht, suudab oma ametile keskenduda ning otsuseid teha, kui ta paistab silma pidudel käimisega. Marinile heidetakse ette, et enne oli ta tõsine vasakpoolne, nüüd aga teeb kleitidest ja pidudest pilte. Kas ta on operatiivselt valmis riiki juhtima?

Sanna Marin kinnitab, et ta on väga heas vormis ning suudab oma tööülesandeid edukalt täita. Peod on lihtsalt viis lõõgastumiseks. «Soovitan ametlikke tujutõstvaid aineid. Olen loomulikult olnud purjus, kuid mul pole pohmelli olnud,» ütles Marin pressikonverentsil. 

Märksõnad
Tagasi üles