L, 2.12.2023

KES TEGI? ⟩ Meelis Kaldalu oma kohtuistungil: keegi imbus meie valimisliitu ja pani «pommi» plahvatama

Triin Roos
, Ajakirjanik
Facebook
Comments
«See on tõend kriminaalasjast,» ütleb Meelis Kaldalu oma väljalangenud juuste kohta, viidates sellele, et kohtuasi mõjub tema tervisele.
«See on tõend kriminaalasjast,» ütleb Meelis Kaldalu oma väljalangenud juuste kohta, viidates sellele, et kohtuasi mõjub tema tervisele. Foto: Elu24

Esmaspäeval algas Tartu maakohtus istung poliitaktivist Meelis Kaldalu kohtuasjas, mis puudutab 2017. aastal ERRi Tartu stuudiole tehtud pommiähvardust. Juhtumit arutatakse juba viiendat aastat ja ka seekordne istung venis väga pikaks, kuna süüalune soovis esitada arvukalt taotlusi ja tõendeid.

Kui paar eelmist kohtuistungit möödusid Meelis Kaldalu kohaloluta, sest ta oli kuulutatud tagaotsitavaks ja lõpuks Poolas kinni peetud, siis 15. augustil toimuval istungil oli Kaldalu kohal. Istungiks oli semiootikaharidusega mees, kelle CV leiab ka Eesti Teadusinfosüsteemist, hästi ette valmistanud, kuna tal oli kaasas arvukalt pabereid ja mitu uut taotlust ja tõendit, mida kohtule esitada.

Kaldalu toodi kohtusaali kahe politseiniku saatel. Kohtuistungil osalesid ringkonnaprokurör Raul Heido, süüalune Meelis Kaldalu ning tema kaitsja advokaat Dmitri Školjar. Saalis viibis ka üks tunnistaja, kes esindas häirekeskust ning kellelt küsiti 10. oktoobril 2017. aastal saadetud sõnumi kohta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles