R, 30.09.2022

JAHMATAVAD ASJAOLUD ⟩ Tartu gaasiplahvatuse korraldanud mees valis enne õnnetust endale välja kirstu

Katrin Lust
, Elu24 peatoimetaja
Tartu gaasiplahvatuse korraldanud mees valis enne õnnetust endale välja kirstu
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Tartus said gaasiplahvatuses kannatada kokku üheksa inimest, kellest üks hukkus.
Tartus said gaasiplahvatuses kannatada kokku üheksa inimest, kellest üks hukkus. Foto: Kristjan Teedema

Täpselt aasta aega tagasi Tartu Jaama tänava kortermajas gaasiplahvatuse korraldanud mees valis endale nädal enne õnnetust välja kirstu, mis pidi olema kaetud erilise kangaga.

«Ta tuli täpselt nädal aega varem meie büroo kontorisse ja ütles, et tema tahab teise ilma minna just sellises kirstus!» rääkis Tartu KA&Mi matusebüroo juhataja Aile Elu24-le.

Täpselt aasta aega tagasi toimus Tartus, Jaama tänava kortermajas, gaasiplahvatus. Õnnetuses sai kannatada kokku üheksa inimest. Mees, kelle korteris plahvatus toimus, hukkus sündmuskohal ning politsei alustas antud asjas ka kriminaaluurimist.

Aasta lõpus uurimine prokuratuuri loal siiski lõpetati, kuna kahtlustatav sai plahvatuse tagajärjel surma. Uurimise käigus selgus, et korteris viibinud mees soovis endalt ise elu võtta.

Toona kommenteeriti juhtunut ekspertiisi tulemuste põhjal, mis välistasid, et plahvatus oleks tekkinud gaasiseadme, küttesüsteemi või elektrisüsteemi vea tõttu. Samuti märgiti, et kogutud tõendite põhjal ei olnud siiski võimalik ka täiesti kindlalt väita, et õnnetus oleks põhjustatud tahtlikult, kuna inimene oli surnud ning põhjalikumat uurimist oli seetõttu raske läbi viia.

On vaid teada, et plahvatuses osalenud Aavo helistas pool tundi enne õnnetust tuttavale ning ähvardas end õhku lasta. Tuttav andis info edasi Aavo elukaaslasele, kes läks asja kontrollima ning tundis korteri ukse taha jõudes ka tugevat gaasihaisu. Kuigi Aavo 33-aastane elukaaslane tegi koheselt kõne häirekeskuse numbril ja andis gaasilõhnast teada, jättis ta kahjuks märkimata mehe suitsiidsed mõtted.

Jahmatavad uued asjaolud

Märksõnad
Tagasi üles