K, 30.11.2022

INTERVJUU ⟩ Eesti ilusüstide kuninganna Marju Karin kuulsusest: eks ma olen edev tüüp...

Kristiina Reimand
, Reporter/toimetaja
Eesti ilusüstide kuninganna Marju Karin kuulsusest: eks ma olen edev tüüp...
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 3
«Eks ma olen ise küsinud ka, ma olen edev tüüp. Mis ma topin oma nägu siis igale poole! Mis ma sõidan uue Lexusega...» naerab ilusüstide kuninganna.
«Eks ma olen ise küsinud ka, ma olen edev tüüp. Mis ma topin oma nägu siis igale poole! Mis ma sõidan uue Lexusega...» naerab ilusüstide kuninganna. Foto: Taavi Sepp

Eesti ilusüstide kuningannaks tituleeritud Marju Karin ütleb, et talle omistatud tiitel meeldib talle väga. «See annab mulle võimaluse öelda, mis ma ilusüstidest arvan. Kas ma tahaks olla Eesti president? Mitte mingil juhul, siis ma peaks kogu rahva eest vastutama! Ilusüstide eest ma võin vastutada, sest ma oskan neid!»

Astun sisse Tallinnas Narva maanteel asuvasse kontorisse. Seintel ripuvad kunstiteosed. «Eestlane peab ostma eesti kunsti,» ütleb naine resoluutselt.

Marju Karin (45), kelle iluimpeeriumi käive tegi möödunud aastal rekordi, ei jäta ilmselt kedagi oma tegemistega külmaks.

Nelja lapse ema Marju Karin on ehitanud äriimpeeriumi ja oma näost teinud kaubamärgi. Ukselt saab ta saata potentsiaalseid kliente, kes tema põhimõtetega ei sobi, kuid samas võivad ta tööpäevad küündida 12 tunnini. Seejuures ütleb Marju, et aega eraldi lõõgastumiseks ta justkui ei vajagi, sest teeb seda, mida ta armastab. «Minu püsiklientuur on selline, keda võtad nagu häid tuttavaid. Viskad paar head nalja: tema läheb hea tujuga ära ja mulle jääb hea tuju.»

Meditsiin on veres

Küsimusega, kuidas ometi suutis naine kahe pisikese lapse kõrvalt lõpetada Tervishoiu kõrgkooli, vastab ta, et nelja lapse kõrvalt tegi ta hoopiski doktorantuuri. «Raske on siis, kui sa s*ttagi ei viitsi teha või oled väljapääsmatus olukorras, aga neid olukordi on vähe,» ütleb Karin ja lisab, et doktorantuuri võis ta kuude kaupa tööd teha ja õppida nii, et unetunde oli kolm-neli tundi. «Kell üks panin väiksed tited magama, kell neli hommikul tegin doktoritöö jaoks professorile esseed või ettekannet.»

Esimese lapse sai Marju, kui ta oli 15-aastane. Teise siis, kui oli 17. Siis jäi maha tükk pikka pausi, mis kulus enda harimiseks. Kolmas laps tuli alles 30-selt ja neljas 35-aastaselt.

Kui kaks last oli 17-aastaselt saadud, jätkas Marju oma haridusteega. Ta rõhutab, kui oluline on naisena enda harimine. «Naist ei saa lollitada, kui ta on piisavalt haritud, sest ta teab, et on seosed ja loogika. Tahad printsi, pead ise printsess olema,» ütleb ta. «Vastasel juhul jääb naine lõksu – igasugune esoteerika hakkab teda mõjutama. Haridus annab võimaluse olla pragmaatline ning jõud endas hoida.»

Marju ütleb, et meditsiin on ilmselt tema peres veres. Tema vanaisa oli sõjaväearst II maailmasõja ajal. Marju ema ja vanaema old õed. «Me ei olnud väga lähedased vanaema vanaisaga, aga ema meenutas vahel ikka, kui ta laibakumis käis, et neil oli professor, kes rinnakorvist verd välja tõstis ja ütles, et näe tüdrukud, kas te mustsõstramahla tahate,» meenutab Marju meditsiinialaseid jutuajamisi kodus.

Märksõnad
Tagasi üles