R, 9.12.2022

FOTOD JA VIDEO ⟩ Islandi vulkaani vaatemäng ei jäta külmaks

Inna-Katrin Hein
Islandi vulkaani vaatemäng ei jäta külmaks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Islandi Fagradalsfjalli vulkaan hakkas purskama
Islandi Fagradalsfjalli vulkaan hakkas purskama Foto: AP Photo/Marco Di Marco/Scanpix

Islandil hakkas purskama Fagradalsfjalli vulkaan, mis möödunud aastal purskas pool aastat. Pursked tekkisid pärast seda, kui seismoloogid mõõtsid piirkonnas mitme päeva jooksul maavärinaid.

Islandi politsei soovitas kohalikel ja turistidel vulkaanist kaugemale hoida, kuna vulkaanigaasid ja kuum laava võivad olla ohtlikud. Sellest hoolimata on palju inimesi läinud looduse võimsat vaatemängu vaatama ja jäädvustama, minnes üsna lähedale. Purskekoht asub Islandi pealinnast Reykjavikist 25 kilomeetri ja Keflaviki lennujaamast 15 kilomeetri kaugusel, teatab afp.com. 

Islandi Fagradalsfjalli vulkaan hakkas purskama, pakkudes võimsat vaatemängu
Islandi Fagradalsfjalli vulkaan hakkas purskama, pakkudes võimsat vaatemängu Foto: Photo by Jeremie RICHARD / AFP/Scanpix

Lennukipilootidele on antud hoiatus, et nad ei lendaks üle vulkaani. Fagradalsfjall ei ole seni lennnuliiklust katkestanud.

Islandi Fagradalsfjalli vulkaan hakkas purskama, pakkudes võimsat vaatemängu

Photo by Jeremie RICHARD / AFP/Scanpix

2010. aastal purskas Eyjafjallajokulli vulkaan, mis sundis sadu islandlasi oma kodu maha jätma ning takistas rahvusvahelist lennuliiklust.

Islandi saar, mille suurus on 103 000 ruutkilomeetrit, asub Atlandi ookeani põhjaosas ja on vulkaaniliselt ja seismiliselt aktiivne. Seal on umbes 130 vulkaani, millest 32 on aktiivsed.

Märksõnad
Tagasi üles