R, 9.12.2022

RAISATUD RAHA ⟩ USA stuudio viskas ligi sada miljonit maksva filmi prügikasti

Getter Trumsi
, Tegevtoimetaja
USA stuudio viskas ligi sada miljonit maksva filmi prügikasti
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Koomiksifännid filmi «Batgirl» ei näegi.
Koomiksifännid filmi «Batgirl» ei näegi. Foto: www.capitalpictures.com/Scanpix/Elu24 kollaaž

Koomiksikangelastel põhinevaid filme on viimastel aastatel tehtud küll ja küll. Tänavu aasta teisel poolel pidi kinolinale jõudma ka DC koomiksite põhjal valminud «Batgirl», kuid filmistuudio otsustas viimasel hetkel sellele vee peale tõmmata. 

Augusti alguses avaldas New York Post, et DC koomiksite põhjal valminud film «Batgirl» visati Warner Bros. filmistuudio poolt nurka. Teisisõnu ei jõua film ei kinoekraanile ega ka HBO Max voogedastusplatvormile.

Allika sõnul tehti suurfilmile, mille eelarve oli väidetavalt ligi sada miljonit dollarit, juba testpublikuga proove. Esilinastus oli plaanis kestva aasta teises pooles.

Väidetavalt ei olnud aga testpublik «Batgirl» filmiga üldse rahul ja sellest ka filmistuudio otsus brändi mainet kaitsta ning esilinastus täiesti ära jätta. Allika sõnul ei usu filmistuudio, et seda filmi annaks päästa.

Märgid võimalikest probleemidest tulid ilmsiks juba juulis, kui filmi ei mainitud San Diego koomiksikonverentsil kordagi. 

Seitse kuud vastu taevast

Filmi peaosatäitja Leslie Grace avaldas, et ta on filmi üle uhke ja kiitis selle väsimatut meeskonda. Ta avaldas, et filmi võtteperiood kestis Šotimaal seitse kuud. «Olen õnnelik, et sain nii võrratute inimeste kõrval tööd teha ja sain sõpru kogu eluks.» Grace tänas ka tema kehastatud superkangelase fänne, vahendab Page Six.

«Batgirli» peaosatäitja, näitlejanna Leslie Grace .
«Batgirli» peaosatäitja, näitlejanna Leslie Grace . Foto: AFP/Scanpix

Teiste seas oleks «Batgirli» filmis näinud veel Oscari-võitjaid Michael Keatoni ja JK  Simmonsi ning Brendan Fraserit

Filmi režissöörid Adil El Arbi ja Bilall Fallah tegid samuti ühismeedias pöördumise. «Me ei suuda seda siiani uskuda. Meie jaoks kui režissööridele on kriitiline, et meie film jõuaks publikuni ja kuigi meie film ei olnud veel valmis, siis lootsime, et fännidel oleks olnud võimalus seda näha.»

Nad kiitsid samuti filmimeeskonda ja näitlejaid: «Eriti Leslie Grace'i, kes kehastas Batgirli kire ning pühendumusega.»

Märksõnad
Tagasi üles