N, 29.09.2022

Prantsuse linnapea tahab hakata Mont Blancile ronijatelt «surmaraha» kasseerima

Inna-Katrin Hein
Prantsuse linnapea tahab hakata Mont Blancile ronijatelt «surmaraha» kasseerima
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Euroopa kõrgeima tipu Mont Blanci Grand Jorasses liustik. Prantsuse linnapea plaanib hakata võtma Mont Blacile ronijatelt ettemaksuna 15 000 eurut, mis kataks päästmis- ja hukkumiskulud
Euroopa kõrgeima tipu Mont Blanci Grand Jorasses liustik. Prantsuse linnapea plaanib hakata võtma Mont Blacile ronijatelt ettemaksuna 15 000 eurut, mis kataks päästmis- ja hukkumiskulud Foto: Photo by Marco BERTORELLO / AFP/Scanpix

Igaüks, kes soovib tõusta Euroopa ja Alpide kõrgeimale mäetipule, 4810-meetrisele Mont Blancile, peab peagi tasuma 15 000-eurose tagatisraha, millega kaetakse võimalikud pääste- ja surmakulud. Sellest teatas kohalik linnapea, kes on enda sõnul uljaspeadest ja mõttetult riskijatest tüdinenud.

Mont Blanci jalamil asuva Prantsuse linna Saint-Gervais-les-Bainsi linnapea Jean-Marc Peillex ütles, et liiga paljud kvalifitseerimata mägironijad mängivad oma eluga mäel, kus kuumalaine on muutnud ronimispaigad ohtlikuks, kuna jää sulab, teatab cnn.com. 

«Saint-Gervais' plaanib rakendada meetmeid, mis peaksid kahandama inimeste vastutustundetust, mille tõttu päästjad on kogu aeg rakkes,» teatas linnapea sotsiaalmeedias.

Märksõnad
Tagasi üles