R, 9.12.2022
AUGUSTI ÜLEVAADE ⟩ Kuu tuleb rahutu ja sündmusterohke: on aeg mugavustsoonist väljuda
Augustikuine perseiidide sadu. Foto: Shutterstock
Margit Korbe
, astroloog
Kuu tuleb rahutu ja sündmusterohke: on aeg mugavustsoonist väljuda
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

August on alanud ja astroloogiline ilm tõotab tuua kaasa suuri pöördeid ja rahutut vaimu - on aeg elus julgelt edasi liikuda. Loe lähemalt, mida toob kaasa teine aasta suurim seis ning mida suvelõpul on meile varuks. 

August tõotab tulla üsnagi rahutu ja samas sündmusterohke kuu ning sellele paneb stardi kuu alguses toimuv kolmikühendus, mis läbi kaose, segaduse ja ettearvamatute sündmuste ja reaktsioonide üritab raputada inimesed vanalt rajalt maha uuele.

Astroloogiline ilm näitab, et seisame mingi uue suuna või olulise uuenduse lävel, ent see ei ilmuta end kohe selgelt, arusaadavalt ja kindlasti mitte rahulikult. Kuni 12. augustil toimuva täiskuuni kogub see uus teekond energiat ja siis leiab aset kulminatsioon, mis raputab pildi uutmoodi paika.

 

Võtmeperioodid augustikuus

1. - 5. august: Rahutu ja reaktiivne aeg, mil kannatus võib katkeda

  • Marsi, Uraani ja Kuu Põhjasõlme ühendus Sõnnis

See on üks aasta märgilisemaid ja olulisemaid seise, mille mõju hetkes võib tuua kaasa rahutust, ärritust, ehmatavaid sündmusi ja reaktsioone, aga ka üllatusi. Tasub olla valmis ootamatuteks ning ei maksa imestada, kui inimesed reageerivad mässulisemalt, kui tavaliselt. Ent praegune aeg omab väga suurt tähendust pikemas plaanis – seda aga näeme alles hiljem.

Juba mõnda aega rahulikus Sõnnis liikunud Marss on suuremat ärritumist pidevalt tagasi hoidnud ja äkilisemaid impulsse alla surunud. Ent ühendus Uraaniga vallandab nüüd kõik, mis alla surutud ja innustab Marssi oma vaba tahte nimel võitlema.

Samuti võimaldab see seis saada paremini kontakti oma elujõu ja energiaga, sisemise tulega. Sel ajal võivad ärgata nii uued kui vanad kired. Need ärkamised toimuvad aga ette hoiatamata ja planeerimata. Kuna kahe planeedi ühendus satub Põhjasõlmele, viitab see, et neil päevil tekkiv energia on seotud tugevalt inimeste tulevikuga ja selle suunaga, kuhu neil liikuda on vaja. Kui mingi olukord, partnerlus või plaan lakkab töötamast, siis on see ilmselge märk, et see ei teeni inimese tulevikku ja peab jääma minevikku.

Kuna kõik leiab aset Sõnni märgis, võivad need rahutud energiad olla eriti seotud ressursside, toidu, kindlustunde, stabiilsuse, rahaga - kõigega, mis pakub meile turvalisust ja mugavust. Siia alla käib ka füüsiline lähedus ja hea suhe oma kehaga. Ühelt poolt on neid väärtusi praegu justkui eriti raske leida ja hoida, aga teiselt poolt tekib suurem iha ja motivatsioon neid omada.

6. - 8. august: Kättesaamatu unistus teiselpool kallast

  • Marsi kvadraat Saturniga, Veenuse trigoon Neptuuniga

Neil päevil on unistused, visioonid ja igatsused kõrgendatud, kuid neile järeleminek raskendatud. Elu näitab, et kui tahad midagi saada, pead kõigepealt ennast distsiplineerima ja oma sammud läbi planeerima ning kannatlik olema. See seis lisab küll tugevat tahtejõudu, kuid hetkel ei tule miski kergesti ega kiiresti ja blokeeringud on vältimatud. Kui su kõige armsama unistuse ees uks sulgub, ära anna veel alla. Praegune aeg testib, kui kaugele ollakse valmis minema.

8. - 9. august: Igatsusevalu paneb südame avanema

  • Veenuse opositsioon Pluutoga, Chironi trigoon Päiksega

Õhus on jätkuvalt tunne, et mingi ihaldusväärne objekt või soov tahab justkui käest libiseda. Ent siin tuleb tegeleda rohkem oma sisemiste hirmudega, mis panevad inimest olukordi kontrollima ja isegi manipuleerima. Suhetes võib esineda armukadedust, samas on armastus äärmiselt kirglik. Tunded võivad kalduda kiiresti armastusest vihkamisse ja tagasi.

Ent lisaks on taustal üks tervendav jõud, mis langetab südamel müürid eest. Praegu on võimalik väljendada oma haavatavust ja seeläbi ise tugevamaks saada. Need päevad innustavad meid väga ausalt väljendama, mis on meie tõeline südamesoov. 

9. - 12. august: Külma ja tundmatusse vette viskamine

  • Päikese kvadraat Uraani ja Kuu Põhjasõlmega, täiskuu Veevalajas

Sel täiskuul kulmineerub kuu alguses alanud muutuste energia, seades inimesed nüüd teeristile: kas oled valmis teadlikult midagi muutma ja uut suunda valima? Olukord soosib sissekäidud radadelt väljumist, julgete otsuste ja valikute sooritamist ning oma hirmudele vastu astumist. Ikka selleks, et liikuda suunas, kuhu hinge tegelikult kutsub.

Nii mõnigi võib tunda, et on kuidagi liimist lahti või justkui maast lahti rebitud - võimalik, et elu ise tõukab inimese täiesti uude olukorda ja esialgu on raske kohaneda. Usalda neid muutusi, isegi kui see kõik on esmapilgul ebamugav ja harjumatu.

13. - 15. august: Vastutusega kaasneb vägi

  • Marsi trigoon Pluutoga, Päikse opositsioon Saturniga

On aeg võtta vastutus ja suhtuda käsilolevatesse küsimustesse täie tõsidusega. Universum annab selleks kaasa küllaldaselt energiat ja võime mistahes raskusi ületada. Jõud avaldub aga eriti siis, kui väljakutse, vastutus või õppetund võetakse vastu. Nüüd tuleb vaadata oma saatusega silmitsi ja teha küps valik. Julgematele näidatakse, et nad suudavad palju rohkem, kui seni arvasid.

25. - 29. august: Rahulolematus viib teravate konfliktide ja vaidlusteni

  • Päikese kvadraat Marsiga, Veenuse kvadraat Põhjasõlme ja Uraaniga ning opositsioon Saturniga, kuu loomine Neitsis

Neil päevil saabub mingisugune jõuproov. Olukord võib nõuda võitlust oma soovide nimel. Midagi, mida väga tahame oma ellu, võib meist mingil põhjusel ajutiselt eralduda. Võibolla peame hindama oma eelistused ümber või neid uuest perspektiivist vaatama. Lõpuks võib aga tekkida isegi kahtlus, kas me seda kõike väärt oleme. Kordan, et need eraldused on ajutised. Mõistagi on lähisuhetes see aeg veidi keerulisem, mil partnerid on teineteise suhtes külmemad või keegi peab viibima eemal. Mõni inimene võib aga tunda vastupandamatut tõmmet kellegi kättesaamatu suhtes.

Ent tulemuseks on hoopis võitlus. Algab kuu loomine, mis seekord toob kaasa väga aktiivse ja initsiatiivika energia, mis võib kergesti kalduda ka agressiivsusesse. Kes muidu on liialt tagasihoidlik või passiivne, saab tegutsemiseks energiat ja motivatsiooni juurde. Kuna Päike, Kuu (Neitsis) ja Marss (Kaksikutes) jäävad märkidesse, mida valitseb Merkuur, on konfliktid ja võitlused nüüd enamasti mentaalsed ja verbaalsed. Kriitika on eriliselt terav.

Meedias võib minna suur kära lahti ja ollakse kohe eriti kriitilised. Soovitaks sel ajal oma sõnu jälgida ning lähedaste ja ka iseenda suhtes kriitikameelt kontrolli all hoida.

26. august – 8. september: Kõige tumedamad haavad annavad tunda

  • Must Kuu Lilith kvadraadis Chironiga

Sel perioodil aktiveeruvad haavad seoses oma kõige sügavama haavatavusega, seksuaalsusega, eraldatusega, mittemõistetud ja mittenähtud olemisega ja ka oma ausate ja toorete tunnete väljendamisega.

Algab oma varjupooles sonkimine, mis ühelt poolt toob esile valusad haavad, aga teiselt poolt annab potentsiaali ka nende tervendamiseks. Kuid selleks tuleb olla ise vapper ja teadlikult tervenemise tee valida. On väga oluline, et tundlikul ajal iseenda ega teiste haavu sügavamaks ei teeks.

See periood ei ole lihtne, kuna tegu on kahe erineva näitajaga, mis toovad välja inimese sügavama haavatavuse ning need satuvad nüüd omavahel pingeaspekti. Võivad tekkida olukorrad, kus inimese pahupool võtab võimust ja tema nö koledamad küljed näitavad end tugevalt välja.

Kui hinges pitsitab terav valu ja allasurutud ebameeldivad tunded pressivad esile, siis tuleks need lihtsalt vastu võtta ja endale teadvustada, et hetkel sa koged seda. Need varjul olnud valutavad osavad tahavad saada üle kõige omaksvõetud, tunnistatud ja seeläbi tervendatud.

Märksõnad
Tagasi üles