AITA LEIDA! 83-aastase Anatoly otsingud kestavad juba kaks nädalat. Aare Rüütel: poeg käib ja otsib oma isa iga päev

Annaliisa Köss
, reporter-toimetaja
Copy
Kadunud 83-aastane Anatoly.
Kadunud 83-aastane Anatoly. Foto: Erakogu

SA Kadunud teatab, et 16. juulil Saue vallas Kaasiku külas teadmata kadunuks jäänud 83-aastase Anatoly otsimisel muutusid oluliselt seni teada olnud asjaolud. Meest on iga päev otsimas käinud ka tema poeg Andrei, kes ei puhka hetkekski.

«Avaldame täiesti uue otsimisteate laupäeval, 16. juulil Lääne-Harjumaal Saue vallas Kaasiku külas teadmata kadunuks jäänud 83-aastase Anatoly leidmiseks, sest täna, 29. juuli hommikul muutusid oluliselt meile otsimisel seni teada olnud asjaolud,» teatab SA Kadunud ühismeedias ning palub eaka mehe leidmisel kõigi inimeste abi. 

16. juulil kell 15.19 Hiieotsa talu juures metsavahelisel teel tasast sörkjooksu tehes oma lähedasest maha jäänud Anatoly jõudis tunnistaja info kohaselt kell 16.33 Laitse raudteejaama perroonile, kui jaama sõitis Tallinnast suunaga Turbasse liikuv rong. Rongi peale mees aga ei läinud ja jäi rongi lahkudes perroonile seisma. Rohkem teda nähtud ei ole.

SA Kadunud palub kõigil, kes laupäeval, 16. juulil tulid Laitse raudteejaama, et sealt kell 16.50 Tallinna suunas väljuvale rongile minna või kes sellelt rongilt maha tulid, samuti kõik, kes selles rongis sõitsid, k.a piletikontrolöri, ja mäletavad kirjeldatud meest selles rongis või Kibuna – Vasalemma – Kulna – Keila peatuses väljumas või piletita sõidu eest kontrolöri poolt välja saadetamas, sellest VIIVITAMATULT teada anda SA Kadunud 24/7 infotelefonile 661 6776.

83-aastase Anatoly tunnusmärgid:

  • pikkus 175 cm,
  • kehaehitus keskmine,
  • juuksed helehallid,
  • jalas tumehalli värvi dressipüksid ja firma Reebok spordijalatsid,
  • seljas musta-halli värvi ruutudega flanellpluus,
  • peas tumerohelist värvi nokamüts,
  • kannab päikeseprille.
Kadunud 83-aastane Anatoly.
Kadunud 83-aastane Anatoly. Foto: Erakogu

Kadunud Anatolyst ja teda otsivast pojast Andreist on emotsionaalse postituse teinud ka SA Kadunud juht Aare Rüütel, kes kirjutab oma ühismeediakontol, et kui ta kaks pühapäeva tagasi kell 8 Lääne-Harju välijuhi kõne peale ärkas, ei osanud ta midagi sellist tulemas arvata.

Rüütel nendib, et nii täpsete algandmetega neil maastikuotsingud tavaliselt ei ole, ja kirjeldab: «Kadunud 83-aastane mees teeb Laitse lähedal Kaasiku külas koos oma lähedasega metsavahelisel teel sörkjooksu. Lähedane teeb video – see annab hiljem meile kellaaja ja täpse asukoha, kus nad metsateel üksteisest lahku lähevad –, ja siis ütleb vanale mehele, et jookseme tagasi koju, et ta teeb ühe kiirema tiiru ja kodus siis kohtuvad ning jookseb ees ära. Kui lähedane oma kiiremalt tiirult suvilasse jõuab, siis meest ei ole ja ta jookseb tagasi sama metsatee ristmikule, kus nad lahku läksid. Sealt ta helistab mobiiliga, kell on 15.56. Vana mees on kadunud olnud 37 minutit. Siis võetakse juba mitmekesi suvilast auto ja minnakse meest otsima mööda teid sõites. Nad ei leia teda. Kella 20 paiku on kohal politseikoerad, siis tuleb PPA termodroon, öösel meest ei leita ja pühapäeva hommikul kell 8 heliseb mu telefon. Sõidan Kolde jaoskonda, saan öise otsingu kaardi visandi ja koguneme metsas, seal, kus mehe lähedane teda viimati nägi. Ta peab siin kuskil lähedal olema, arvame, ja alustame elupäästeotsingut, numbriga 115 sellel aastal.»

Sellel Hiieotsa talu metsateel asub SA Kadunud staap kaksteist päeva. «Otsime metsas ja rabas, lendame oma esimese otsinguteks ostetud termodrooniga, kleebime suures koguses kuulutusi ja me ei leia teda,» jätkab Rüütel ja mõtiskleb kunagi paarkümmend aastat raudteel töötanud mehe üle.

Tunnistaja otsingud Laitse raudteejaamast

«Need mõtted viivad mu Laitset läbivale raudteele, kuhu on kadumiskohast tunniajane tempokas minek. Politsei kontrollib ja kinnitab, et raudteejaama teel olevasse kolme erinevasse valvekaamerasse mees ei jää. Vaatamata kõigele, mis välistavad mehe jõudmist raudteeni, otsustame kümnendal otsingupäeval hakata otsima tunnistajat rongijaamast. Samas jätkame maastikul, sektor sektori ja teerada teeraja järel, laiendades piirkonda,» kirjeldab Rüütel otsingute käiku.

Kuni reede, 29. juuli hommikul saab ta kirja, et kadunud mees seisab kell 16.33 Laitse raudteejaamas perroonil ja vaatab, kuidas Keila poolt tuleb Turbasse sõitev rong. Rong sõidab ära, kadunud mees aga jääb perroonile edasi seisma ja rohkem teda ei nähta...

Kõik algab otsast peale...

«Täna algab kõik otsast peale, nagu eelnevat kahtteist päeva maastikul poleks olnudki – uued piirkonnad maastikul, kolm uut tööversiooni, mis vajavad välistamist, uued kuulutused, uus info kogumine. Ma küsin endalt, kuidas kirjutada neil päevil otsingul osalenud ligi kahesajale otsijale, et me kõik otsisime kaksteist päeva valest kohast... Kas te jaksate?» 

Lisaks vabatahtlikele käib kadunud vana mehe poeg oma isa otsimas iga päev. «Me suutsime teda veenda üks päev puhkama, aga siis oli ta tagasi ja ta ei lähe ära. Kui kusagil on üks poeg, kes otsib oma isa ja ei lähe ära, siis ei lähe meie ka. See muudab küsimuse otsijatele – kas te jaksate? – tarbetuks,» ütleb Rüütel ja lisab, et igaühel, kes otsimas käib, on käimiseks kas põhjus või eeskuju.

Elu24 võttis Aare Rüütliga ka ühendust, kuid täiendavat infot tal artikli ilmumise hetkel jagada ei olnud. «Selleks, et Anatoly leida, vajame appi otsijaid,» ütleb ta.

Ühtlasi palub Rüütel kõigil, kes teavad midagi fotol oleva 83-aastase Anatoly praegusest asukohast, sellest viivitamatult teada anda SA Kadunud 24/7 infotelefonile 661 6776.

Tagasi üles