R, 9.12.2022

Trummar Peeter Jõgioja võitis lotoga viiekohalise summa: arvasin, et see on tüngakõne

Lisatud Eesti Loto kommentaar
Ketlin Kruse
, Reporter
Trummar Peeter Jõgioja võitis lotoga viiekohalise summa: arvasin, et see on tüngakõne
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Peeter Jõgioja
Peeter Jõgioja Foto: Postimees/Scanpix

«See ei ole elumuutev summa. Selle eest ei saa autot ega maja, aga minu elu see muutis,» räägib trummar Peeter Jõgioja.

Möödunud nädalal naeratas lotoõnn trummar Peeter Jõgiojale, kes võitis Viking Lotto iganädalase lisavõiduga 10 000 eurot.

«Ma muidu tihti ei mängi lotot. Paari kuu tagant ostan pileti, aga nüüd tekkis nagu kohe kiusatus,» nentis Jõgioja Elu24-le. 

Nimelt ehitas trummar paar nädalat tagasi koduhoovi telgi, kus kõik huvilised saavad trumme mängida. Lõuna-Eestit räsinud torm tegi aga oma töö. «Ehitasin hoovi trummitelgi, et noortele huviala... aga torm kägardas selle ära,» rääkis Jõgioja esmaspäeval TV3 «Seitsmestes».

Lisaks telgile purunes ka trummari unistus. «Mõtlesin, et seda ma enam ära ei tee, et see oli küll mu unistus, aga et nii see jääbki, see jääb lihtsalt tegemata.» Pangakontol oli tal sel hetkel vaid paarkümmend eurot, millega uut telki teadagi püsti panna ei saa. «Oli kaks varianti, kas juua ja pisaraid valada või... Nii tekkis kiusatus lotopilet osta,» meenutas ta. Jõgioja senine suurim võit oli jäänud paari euro kanti.

10 euro eest soetas ta läbi veebikeskkonna Viking Lotto pileti. Päev hiljem sai ta teada, et on saanud nelja euro suuruse võidu. «Ja siis mõni päev hiljem tuli kõne, et võitsin 10 000 eurot ka veel. Ma ei uskunud, arvasin, et tüngakõne, kellegi halb nali,» tunnistas ta. Nii aga siiski ei olnud. 

Loto loosimine
Loto loosimine Foto: Postimees

«Ma olin täiesti hämmingus. See ajastus... 10 000 eurot ei ole ju tegelikult elumuutev summa. Selle eest ei osta uut autot või maja, aga minu jaoks... et ma saan seda projekti edasi rajada,» nentis ta ja lisas veel kord, et oli lootuse kaotanud. Kogu võidetud summa lähebki nüüd unistuste projekti rajamiseks.

Võidust Jõgioja suure suuga ei rääkinud. «Mõtlesin, et käin seal kontoris ära ja siis, aga nüüd on juba sõnumid hakanud tulema,» ütles ta naerdes.

Eesti Loto turundus- ja müügidirektor Annely Luikmel tõdes Elu24-le, et nad on maksnud käesoleva aasta esimesel kuuel kuul võite välja 16 protsenti suuremas summas kui eelmisel aastal samal perioodil, kokku 19,3 miljoni euro ulatuses.

Kui eelmise aasta suurimaks võidusummaks oli 772 966 eurot, siis käesoleva aasta seni suurim võidusumma on olnud kaks miljonit eurot.

Märksõnad
Tagasi üles