L, 1.10.2022

Mis ilm on? ⟩ Rammsteini Tallinna kontserdi ilmainfo

Der sonne või der regen?
Andres Jakovlev
Rammsteini Tallinna kontserdi ilmainfo
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Rammsteini solist Till Lindemann.
FOTO: Christophe Gateau/afp FOTO: Christophe Gateau/afp
Rammsteini solist Till Lindemann. FOTO: Christophe Gateau/afp FOTO: Christophe Gateau/afp Foto: CHRISTOPHE GATEAU/AFP

Selle nädala kolmapäeval täitub laululava pärast pikka ootamist saksakeelse industrial metal'iga. Nagu teada, on Rammsteini kontserti koroona tõttu juba kaks korda edasi lükatud. Vaatame aga, milline oleks olnud ilm siis, kui kontsert oleks toimunud sel ajal, kui planeeritud.

Kas siis oleks olnud ilm parem – või vastupidi?

Esimest korda pidi Rammstein Europe Stadium Touri raames Tallinna külastama 21. juulil 2020

Tolleks teisipäevaseks päevaks lubati küll kosutavat vihma, aga Tallinnasse ja Harjumaale see ei jõudnudki. Taevas oli siiski (kohati) pilves, sooja oli päeval 20 kraadi, õhtuks langes see 15–16 kraadi peale.

Teine kord said Rammsteini austajad kalendrisse märkida 21. juuli 2021. Selgi korral jäi bänd tulemata. Ja tulemata jäi ka päike. Taevas oli pilvine, ent sademeteta. Päevane temperatuur oli sarnane eelmise aasta omaga, ent õhtuks langes kraadi võrra madalamale.

Kolmapäevaks, 20. juuliks, mil Rammstein laulukaare aluse lõpuks värisema paneb, lubatakse üsna sarnast ilma. Sademeid oodata ei ole, kuid üksikud pilved võivad taevas sõuda küll. Õhutemperatuur on kõigist kolmest korrast kõige soojem – päeval kuni 24 kraadi, mis õhtuks langeb 16–17 kraadi peale. 

Tegu on Rammsteini viienda kontserdiga Eestis. Esimesed kolm toimusid Saku suurhallis, nii et ei ole mingit vahet, mis ilm sel ajal oli.

Neljas kord esineti Tallinna lauluväljakul 11. juunil 2017. Tookord sadas päeval vihma, ent õhtuks taevas selgis ja päikegi piilus välja. Õhtul oli sooja 14–16 kraadi. 

Märksõnad
Tagasi üles