N, 2.02.2023

Itaalias Sorrentos võib ihu liigse näitamise eest trahvi saada

Inna-Katrin Hein
Itaalias Sorrentos võib ihu liigse näitamise eest trahvi saada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Naine Itaalia rannas. Pilt on illustreeriv.
Naine Itaalia rannas. Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Itaalia lõunaosa populaarses kuurordis Sorrentos ei tohi turistid avalikkuses enam liiga palju nahka näidata. Napilt riietujad saavad trahvi.

Mis puudutab aga avalikus kohas lapsi rinnaga toitvaid naisi, siis kogu Itaalias ei vaadata sellele just hea pilguga.

Praegu Põhja-Itaalias oma mõnekuuse imikuga puhkusel olev eestlanna sõnas, et ta on last avalikus kohas imetanud, kuid on üritanud seda varjata, teades kohalikku suhtumist ja moraali. Samas on neid turistidest naisi, kes annavad lapsele süüa mõnes pargis või ostukeskuses ja teevad seda avalikult, saades kohalike hukkamõistvate pilkude osaliseks hoolimata sellest, et itaallased on alati olnud väga perekesksed.

Sorrento linnapea Massimo Coppola teatas sotsiaalmeedias, et end liiga paljastavatele turistidele saab määrata trahvi 25–500 eurot. Trahvi suurus sõltub sellest, kui alasti inimene on, kus ta nii on ja kui kaua.

«Linnas poolalasti ringi liikuvad turistid on kahjuks meie elukvaliteedile ja moraalile. Aitab amoraalsest käitumisest. Selle tõttu allkirjastasin määruse, mis keelab inimestel linnas nii palja ülakeha kui ka ujumisriietega liikuda,» teatas linnapea.

Itaalia läänerannikul Napolist lõunas asuv Sorrento on populaarne suvituskoht nii itaallaste kui välismaalaste seas, kirjutab cnn.com. 

«Linnas poolalasti liikujad tekitavad ebamugavustunnet nii kohalikes elanikes kui ka kaasturistides. Nahapinna liigse näitamise keelamisega parandame elukvaliteeti, inimestel on mõnusam väljas söömist nautida ja keegi ei pea silmi ära pöörama,» ütles linnapea.

Türreeni mere ääres asuvad lisaks Sorrentole bugenvilleadesse mattunud Positano, Amalfi ja Ravello, mis alates 1997. aastast on UNESCO kaitse all kui Lõuna-Itaalia tüüpilised väikelinnad.

Kuna Amalfi rannik on puhkajate seas ka autoga liikumisel populaarne, kehtestati sõitmise kohta samuti uued reeglid, et vähendada piki rannikut turismiliiklust.

Alates 15. juunist tähendab turistidele viitav numbrimärk, et autod pääsevad kuulsale 35 kilomeetri pikkusele lõigule Vietri sul Mare ja Positano vahel ainult ülepäeviti tipphooaja tipptundidel.

Paaritutel kuupäevadel saavad seda teed sõita vaid need sõidukid, mille numbrimärgid lõppevad paaritu numbriga, paarisnumbriga lõppeva numbrimärgiga sõidukid aga paaris kuupäevadel.

Need reeglid kehtivad kella 10.00–18.00 juulis ja kogu augustikuu, pluss nädalavahetustel 15. juunist 30. septembrini. Samad reeglid kehtivad ka kevadel lihavõtete ajal ning 24. aprillist kuini 2. maini.

Sorrento on linn Lõuna-Itaalias Campanias Sorrento poolsaarel. Vana-Rooma ajal kandis linn nime Surrentum ja oli juba siis jõukate roomlaste seas populaarne puhkekoht. Mitmel pool rannikul on Vana-Rooma villa jäänuseid.

Sorrento on tuntud limoncello poolest, mis on sidrunikoortest, alkoholist, veest ja suhkrust valmistatud jook.

Märksõnad
Tagasi üles