R, 9.12.2022
TÄHESEISUD ⟩ Miks mehed jätavad pika suhte noore naise pärast?
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock
Margit Korbe
, astroloog
Miks mehed jätavad pika suhte noore naise pärast?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1

Taasavaldame juuli alguses ilmunud artikli!

Ikka ja jälle kuuleme, kuidas pikas suhtes olnud mees läheb ootamatult uue noore kallima juurde. Astroloogilises plaanis on need ajad aga tugevalt märgitud – ei ole midagi juhuslikku. Vaatame lähemalt, mis nende meeste elus sel ajal tegelikult toimub.

Hiljuti on tulnud päevavalgele mitmed lood, kus mees vahetab pika suhte endast tunduvalt noorema uue naise vastu. Aivar Riisalu šokeeris oma naist Marinat, kui selgus, et tal sünnib juulis lausa laps endast 20 aastast noorema Anneliga. Sama palju aastaid noorema uue armastuse leidis ka Jaak Mae, kelle abikaasa Jana jäi nende ühise muinasjutu kokkuvarisemist tunnistama.

Selliseid näiteid leiab palju nii Eestist kui ka välismaalt. Mis toimub aga nende meeste elus astroloogilises plaanis, kui nad oma elu niimoodi muudavad? On näha, et teatud perioodidel kogetakse suuremaid kriise, mis võivad tuua kaasa olemasoleva suhte lõpetamise ning lootuse leida oma probleemidele leevendust uue suhte abil.

Tavaliselt toimub sel ajal inimese elus mingisuguse tsükli vahetumine ning on vaja omandada keerukad õppetunnid. Kolm väga pöördelist aega on vanuses 42–45 (Uraani opositsioon Uraaniga), Chironi tagasitulek (50. eluaasta ümbruses) ja Saturni teine tagasitulek koos Jupiteri tagasitulekuga (60. eluaasta ümbruses). Nendele perioodidele on ka omane, et inimene läbib teatava eksistentsiaalse kriisi seoses oma vanusega.

42–45: vajadus murda reegleid ja väljuda piirangutest

Selles vanuses saabub varajase keskeakriisi seis – transiitne Uraan jõuab üks ja ainus kord inimese elus täpsesse opositsiooni sünnikaardi Uraaniga. See käivitab ühelt poolt suure ärkamise ja teiselt poolt mässumeelsuse. Võib tekkida tunne, justkui nüüd on aeg teha midagi sellist, mis väljendab inimese tõelist isiksust ja individuaalsust. Sel ajal tahetakse vabaneda piiravatest kohustustest ja rutiinidest, mis on võibolla aastaid isiksust alla surunud.

Positiivses võtmes leitakse siis järsku jõud, et viia elus läbi uskumatuid muutusi. Nii on võimalikud suured tööalased sammud, suunapöörded ja võibolla kolimine kuskile, kuhu inimene alati on tahtnud minna. Selle seisu eesmärk on lubada ellu rohkem vabadust olla see, kes me tõeliselt oleme, ning oma ideaalide suunas pürgida. 

Kuigi selle seisu väljendamiseks on palju võimalusi, siis tihti leitakse sel ajal oma ellu uus kaaslane ning ilmselt keegi noorem, kuna Uraan võib tuua partneri erinevast põlvkonnast. Kui seni on oldud pikas, aga ebaterves suhtes, annab Uraan võimaluse lõpuks sellest väljuda. Ent mõnikord on uus suhe või afäär lihtsalt kõige kergem väljapääsutee Uraani mõjutustest, kuigi pikas perspektiivis see ei lahenda antud ülesannet – ise oma ellu suuremat vabadust ja autentsust luua. 

50: oma elu suurima haavaga silmitsi seismine

50. eluaasta ümbruses jõuab haavatud tervendajaks tituleeritud taevakeha Chiron esimest korda tagasi täpselt samasse punkti, kus see asus inimese sünnihetkel, ning tõeline keskeakriis jõuab kohale. See on inimeste elus tavaliselt väga tundlik, haavatav ja potentsiaalselt suurt tervendust toov aeg. Siin on aga konksuks see, et tervendus saab tulla vaid siis, kui oma haav täielikult avatakse. See tähendab, et kõigepealt leiab aset mingi väga valus sündmus. 

Sellel ajal tuleb tegeleda mingi teemaga, mis on olnud inimese elus haavaks väga pikka aega. See võib olla seotud pere, suhete, töö, oma isikliku teostuse ja eneseväljenduse või otseselt tervisega. Ent oluline on siin see, et nüüd kaasneb ka mingi potentsiaalne lahendus või tervendus. 

Uued suhted, mis sellel ajal tekivad, toovad tavaliselt kaasa ka tervendust – see on tõepoolest võimalik. Ent sellegipoolest on tegu haavatud tervendajaga, mis tähendab, et selle suhtega kaasneb omakorda mingi valus lugu. Siin võib tekkida olukord, kus suhtes oleva inimese ellu saabub keegi uus ning ta tunneb, et ta lihtsalt peab selle uue inimesega koos olema, kuna seal on tema jaoks midagi tervendavat, mida vanast suhtest ei leia. Samal ajal on vana suhte ja laste (juhul, kui need on olemas) maha jätmine äärmiselt valus protsess, see ei ole lihtne. 

Kui eelneva Uraani transiidi ajal oli vanast suhtest edasiliikumine väga kiire ja kerge ning emotsioonidest suudeti üle olla, siis Chironi transiidi ajal on see hästi valuline protsess. 

Kas siis peab tingimata lahku minema? See on ikkagi inimese enda valik. Oluline on, et ta tegeleks oma hinges ühe sügava haavaga, mis vajab tähelepanu. Kui ellu ilmub «tervendaja», siis põhjusega. Maha jäänud kallim võib võtta vähemalt teadmiseks, et ega see uus suhe pole üksnes lilled ja liblikad – need kaks tegelevad koos päris suurte valupunktidega. Ja võibolla tasub lihtsalt aktsepteerida, et mehel on hingeliseks arenguks seda suhet vaja. 

Kui aga olemasolev suhe on juba ise selline, mis võimaldab tegeleda hingehaavade ravitsemisega, siis ilmselt uut suhet ei tekigi. 

Jaak Mae lahkuminek ja noore kallima leidmine leidis aset just selles faasis. 

60: viimane võimalus uueks alguseks

60. eluaasta ümbruses satub kokku kaks suurt transiiti – Saturni ja Jupiteri tagasitulek oma sünnipositsioonidesse –, tuues kaasa hilise keskeakriisi. Siin täitub Saturnil teine ja Jupiteril viies ring. Saturni esimene ring täitus 30. eluaasta kandis. Iga kord, kui Saturn jõuab oma algpunkti sünnikaardis tagasi, algab inimese elus millegi uue ülesehitamise ja loomise tsükkel, mis kestab ligi 30 aastat. Saturn on vundament ja raamid, mille peale kerkib midagi tõelist – need on püsivad vormid, struktuurid, suhted, mida me oma elus loome.

Jupiteri tagasitulek annab aga suures koguses optimismi, entusiasmi ja lootust – see on aeg, mil inimese elu märgatavalt avardub.

Nende kahe koosmõjus sünnibki inimese elus uue suure alguse võimalus, mis on praktiliselt viimane siin elus sellises ulatuses. See tähendab mingi uue struktuuri ja vormi loomist, millele ülejäänud eluaastad hakkavad toetuma ning mille najal kasvama. Seetõttu nii mõnegi mehe jaoks teostub see läbi uue suhte.

Ent ideaalis toimub uue peatüki algus koos olemasoleva partneriga ning suhtes minnakse koos uuele tasandile. Kuna see seis mõõdab ka inimese küpsust, siis kõige parem on näidata aastaid arenenud suhte kaudu, mida koos on õpitud ja mida uut nüüd veel luua saab. 

Olukorrad, kus mees leiab sel ajal endast aastakümneid noorema partneri, kõnelevad tegelikult sellest, et mehel on vastavas elufaasis jäänud midagi õppimata ja nüüd on viimane võimalus see õppetund omandada. Lisaks toob noor partner energiat, mis uueks alguseks ära kulub. Ent mehed, kes on oma õppetunnid korralikult omandanud, jätkavad pigem sama partneri kõrval või leiavad kellegi, kes on küpsuselt nendega sarnased. 

On veel kolmas variant: kuna Saturn koos Jupiteriga moodustab autoriteetse õpetaja energia, siis mõned mehed võivad sel ajal kogeda, et soovivad oma elukogemust õpetada ja edasi pärandada. Loomulikult on see võimalik ka läbi uue karjäärialase ettevõtmise, kuid mõnel juhul sobib selleks ka kõvasti noorem naine, kellele mees on justkui õpetajaks ja teejuhiks. 

Aivar Riisalu suhtemuutused toimusid just selles faasis. Ka Urmas Sõõrumaa, kelle kõrvale ilmus hiljuti 36 aastat noorem kaunitar, on läbimas sama transiiti. 

Kokkuvõtteks

Spirituaalses plaanis toimub tõeline suhte lõppemine vaid siis, kui mõlemad pooled on selles kokku leppinud ning kõik peab leidma aset suures aususes. Paraku on nii, et uued suhted, mis saavad alguse läbi pettuse, ei too kokkuvõttes kummalegi suurt õnne ning üksnes kasvatavad kõigi asjaosaliste karmakoormat.

Kui kahe inimese vahel on hingeline leping lõpetamata ning partner läheb nii-öelda vägivaldselt uue kallima juurde, ei ole see kosmilises plaanis õige käik. Selline olukord saab tekkida vaid ebaausas situatsioonis. 

Ka siin väljatoodud oluliste transiitide ajal on mõnikord uue noore partneri võtmine vajalik ja õige samm, teinekord aga oma tegelike kohustuste eest põgenemine. Olukordadel tuleb teha vahet ja kõik taandub lõpuks aususele. Mõnikord inimesed ei ole võimelised iseseisvalt oma õppetunde omandama ja vajavad selleks abilist või katalüsaatorit, kes nende elus protsessid käima tõmbaks. Eks see on ka märk, et olemasolevas suhtes oli energia blokeerunud ning mingil põhjusel enam koos uuele tasandile kasvada ei saanud. 

Märksõnad
Tagasi üles