R, 9.12.2022

VIDEO ⟩ Kanada ujuja sõnul ta uimastati maailmameistrivõistlustel

Inna-Katrin Hein
Kanada ujuja sõnul ta uimastati maailmameistrivõistlustel
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kanada ujuja Mary-Sophie Harvey 25. juulil 2021 Jaapani Tokyo olümpiamängudel veekeskuses treeningul
Kanada ujuja Mary-Sophie Harvey 25. juulil 2021 Jaapani Tokyo olümpiamängudel veekeskuses treeningul Foto: Photo by Attila KISBENEDEK / AFP/Scanpix

Kanada ujuja Mary-Sophie Harvey ütles, et hiljutistel maailmameistrivõistlustel Ungaris Budapestis ta uimastati ning see tõi kaasa ajupõrutuse ja roiete nikastamise.

22-aastane kanadalanna teatas oma Instagrami kontol, et võistluste viimasel õhtul läks ta Budapestis pidutsema ning ta ei mäleta, mis seal nelja kuni kuue tunni jooksul juhtus, teatab theguardian.com.

Spordiala rahvusvaheline juhtorgan Fina teatas, et alustab juhtunu kohta juurdlust, nimetades Kanada ujuja süüdistusi ängistavateks, ja teatas, et on Harvey heaolu pärast sügavalt mures.

Harvey ujus eelmisel aastal Tokyo olümpiamängudel ja võitis selle aasta maailmameistrivõistlustel teateujumises pronksmedali.

Kanadalanna sõnul avalikustas ta endaga juhtunu, sest ta tahab teada, mis täpselt toimus.

«Maailmameistrivõistluste viimasel õhtul sain narkojoobe,» kirjutas naine, postitades teksti juurde fotosid verevalumitest oma kehal.

«Ma ei saanud aru, mis minuga toimus. Kui järgmisel hommikul ärkasin, sain aru, et mul on mitme tunni pikkune mäluauk. Meeskonna juht ja arst olid minu voodi kõrval. Ma ei ole oma elus rohkem häbi tundnud,» kirjutas kanadalanna sotsiaalmeedias ja lisas, et sõbrad ja perekond toetavad teda, kuid on ka hukkamõistjaid.

Kanada ujuja Mary-Sophie Harvey võistlemas 18. juunil 2022 Ungaris Budapestis ujumise maailmameistrivõistlustel naiste 200 meetri kompleksujumise poolfinaalis
Kanada ujuja Mary-Sophie Harvey võistlemas 18. juunil 2022 Ungaris Budapestis ujumise maailmameistrivõistlustel naiste 200 meetri kompleksujumise poolfinaalis Foto: ATTILA KISBENEDEK/AFP/Scanpix

Kui ta koju Kanadasse tagasi jõudis, märkas ema, et ta on teistsugune.

«Tundus, et mu keha ei olnud enam selline nagu varem. Mul olid sinikad ja veel midagi. Osa mu võistluskaaslasi ütles, et pidid mu hotelli kandma, kuna olin teadvuseta. Sain aru, miks see nii oli, mind uimastati,» jätkas kanadalanna sotsiaalmeedias.

Harvey läks Kanadas arsti ja psühholoogi juurde, kes ütlesid, et tal vedas, et tal tekkisid vaid sinikad, roiete nikastus ja ajupõrutus.

«Kahjuks juhtub uimastamisi rohkem, kui me arvame. Aastate jooksul on teatatud ohtlikest juhtumitest, kuid sellest ei räägita ikka veel piisavalt. Ohvrite jaoks on endiselt raske ressursse leida ja kõrvaliste isikute hinnangud on endiselt väga olulised. Kõik, kes seda loevad, olge ettevaatlikud. Arvasin, et olen kaitstud, et minuga ei juhtu seda kunagi, eriti kui olen ümbritsetud sõpradest. Aga läks teisti,» jätkas kanadalanna.

Kanada ujumisföderatsioon teatas oma avalduses, et oli teadlik võistlustevälisel ajal juhtunud intsidendist.

Harvey kirjutas, et keskendub nüüd sel suvel Inglismaal Birminghamis toimuvatele Rahvaste Ühenduse mängudele, kus ta kavatseb võistelda.

«Kardan ikka veel mõelda selle öö tundmatutele. Mul on endiselt teatud mõttes juhtunu pärast häbi ja arvan, et jään alati... Aga ma ei lase sellel sündmusel end määratleda,» kirjutas kanadalanna veel.

2022. aasta ujumise maailmameistrivõistlused toimusid 17. juunist kuni 3. juulini Ungari pealinnas Budapestis.

Märksõnad
Tagasi üles