R, 9.12.2022

TÄNAVAKÜSITLUS ⟩ Kas kõrge kütusehind pani jaanipäevaplaanidele põntsu?

Kas kõrge kütusehind pani jaanipäevaplaanidele põntsu?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Jaanipäeva ootuses suundus Elu24 Tallinnas asuva Ülemiste keskuse ette, et uurida inimestelt, kuhu nad pühadeks sõidavad, kuidas kõrge kütusehind plaane mõjutab ja mida head-paremat lauale pannakse.

Küsitlusest selgus, et jaanideks võetakse tee ette nii Saaremaale kui Hiiumaale, nii Põlvamaale kui Narva, aga ka Muuga aedlinna ja isegi Iisraeli.

Viimase osas leidis Ülemiste keskuse eest otse lennujaama suundunud noormees muigega, et ilm on seal kindlasti parem, aga sellega tema tähistamine sel aastal piirdub. «Kõike head kõikidele Eestis!» jagas ta naerulsui rõõmsaid soove.

Ent milline on olukord saarele pääsemisega ja kas praamipileteid ikka jagub? «Ei oska öelda, ei ole veel broneeringut ära teinud,» lausub üks Saaremaale suunduja ja lisab, et ilmselt on järjekorras väga palju rahvast. 

Üüratu kütusehind kärbib plaane

Kõrge kütusehinna osas mainib nii mõnigi, et üüratu liitrihind on nende plaane kärpinud. «Kui nüüd vaadata kütusehindasid, siis need on ju päris meeletult tõusnud viimasel ajal,» leiab äsja Soomest kodumaale jõudnud noormees. «Ei saa päris igale poole autoga minna!»

«Kaugele ei sõida,» leiab ka üks vanem vene meesterahvas. Samas on neidki, kes kamba peale rahad kokku panevad või ise autoga ei sõida ja sellest suuremat probleemi ei tee.

Jaanilauale pannakse aga ikka traditsioonilisi asju: liha, salatit ja keelekasteks õlut.

Märksõnad
Tagasi üles