N, 29.09.2022

Tema võib, aga mina mitte. Mis peitub n-tähega sõna taga?

Getter Trumsi
, Tegevtoimetaja
Tema võib, aga mina mitte. Mis peitub n-tähega sõna taga?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Black Lives Matter liikumisele pühendatud seinamaal Saksamaal 2020. aasta suvel.
Black Lives Matter liikumisele pühendatud seinamaal Saksamaal 2020. aasta suvel. Foto: imago images/Future Image/Scanpix

Eesti vormelisõitja Jüri Vips kasutas Twitchi otseülekande ajal ingliskeelset n-tähega sõna ja eemaldati seejärel Red Bulli meeskonnast. Organisatsioon mõistab rassistliku sõnakasutuse hukka, kuid paljude eestlaste jaoks jääb otsus mõistmatuks – tema võib, aga mina mitte?! 

Vipsi vabandava postituse kommentaariumi ja ühismeedia põhjal selgub, et kõik Red Bulli otsusega päri ei ole. Juba järgmise päeva hommikul vahendas Postimees, et fännid on pärast juhtunut jagunenud kahte leeri. Ka eestlaste Rallirahva Facebooki grupis reageeriti uudisele kaheti.

«Ütles kuskil striimis neeger ja lumehelbekeste maailmas, kus me elame, tähendab see kohest hukku,» nentis üks. Teine aga kommenteeris uudist järgmiselt: «Kui loll annab ikka olla. Sõidus tulemusi ei tule ja rajalt väljaspool saab selliste idiootsustega hakkama.»

Seda n-tähega sõna on aga aastakümneid peetud rassistlikuks ning inglise keele sõnavara üheks kõige rõvedamaks solvanguks.

Märksõnad
Tagasi üles