R, 9.12.2022

FOTO ⟩ Ülikooli lõpetanud Kertu Jukkum ranitsat nurka ei viska: mõtlen, kas õpiks vahelduseks mõne ameti

Elu24
Ülikooli lõpetanud Kertu Jukkum ranitsat nurka ei viska: mõtlen, kas õpiks vahelduseks mõne ameti
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kertu Jukkum
Kertu Jukkum Foto: Kuvatõmmis Instagramist

Telenägu Kertu Jukkum lõpetas Tartu ülikoolis magistriõppe ajakirjanduse ja kommunikatsiooni erialal.

«Magistrantuur tehtud!» rõõmustab Kertu Jukkum Instagramis, jagades kauneid fotosid lõpetamisest. «Omandada magistrikraad oli mul ammu mõttes ja sel korral tahtsin ma teada, mis tunne on seista maailma parimate sekka tunnistatud ülikooli ees, diplom käes. See on pagana hea tunne!» 

Elu24 küsimusele, mis osutus ülikooliteekonnal kõige raskemaks, vastas Jukkum: «Ettekujutatavate inimestega grupitööde tegemine distantsilt ja tundidepikkuste loengute kuulamine veebi vahendusel.» Jukkum nentis, et kuigi see õpetas nii mõndagi, siis võttis see võimaluse inimestega suhelda, tutvuda ja tajuda neid reaalselt.

Magistridiplomi saanud Jukkum ei plaani aga ranitsat nurka visata. «Elukestev õpe hoiab meele erksana – nagu järjepidev trenn keha toonuses. Ja ma mõtlen, kas astuda doktorantuuri või õpiks vahelduseks mõne ameti,» avaldab Jukkum. 

Veel edasistest töödest ja tegemistest rääkides nentis Jukkum, et kuivõrd oma lõputöös uuris ta persoonibrändi ehitamist Instagramis, siis plaanib õpitud elemente ja teadmisi kasutada ka oma isikubrändi kujundamiseks.

Lõpukleidi valis talle stilist Aulikki Puniste. «See on tellitud välismaalt ja õmmeldud mulle sobivaks. Rahast ei meeldi mulle rääkida, kuid mõned sajad eurod ikka kulusid kleidile, kingadele ja muidugi peole,» jäi Jukkum salapäraseks. «Aga viimased aastad on õpetanud, kui on põhjust tähistada, siis tuleb seda teha suurelt. Elu peakski pidevalt suurelt ja julgelt tähistama.»

Mai alguses kirjutas Elu24, et Jukkum alustab tööd Tartu ülikooli liikumislaboris. «Uues ametis saan anda oma panuse südamelähedasel teemal ja kutsuda Eesti lapsi rohkem liikuma, sest terves kehas on teatavasti terve vaim,» rääkis Jukkum toona.

Märksõnad
Tagasi üles