Pane kõrv peale! 90ndate diskotäht Mari-Liis Rahumets üllatab uutlaadi muusikaga

Raadio Elmar
Copy
Mari-Liis Rahumets
Mari-Liis Rahumets Foto: Konstantin Sednev

Üheksakümnendatel populaarsust kogunud Mari-Liis Rahumets avaldab taas uus loomingut. Sedapuhku pole tegemist enam diskomuusikaga. Koostöös Heimar Vaarendiga valmis kaunis duett «Hommik keset ööd», millest oli lähemalt juttu raadio Elmar hommikuprogrammis. 

Täna muusikaõpetaja ja huvijuhina töötav Mari-Liis Rahumets on panustamas oma aega eelkõige lastele ja Eesti haridussüsteemile. Kuid suurest muusikaarmastusest pole ta seljataha jätnud ka oma isiklikku muusikakarjääri. 

«Hetkel seda intervjuud andes olen samuti koolilainel. Mul algab peagi õppenõukogu ja saabuval nädalal on veel lõpuaktused. Väiksemad õpilased on aga juba suvevaheajale saadetud. Lapsi koolimajas enam pole, kuid õpetajaid on see-eest väga palju,» sõnas Viimsi kooli õpetaja Mari-Liis Rahumets raadio Elmar hommikuprogrammis. 

Rahumets lisas, et armastab oma tööd koolipere tõttu. «Mul on tohutult ägedad õpilased ja täitsa talutavad kolleegid. Seetõttu see töö meeldibki. Mu kolleegid teavad mind ja minu huumorijuttu...ma loodan, et nemadki kuulavad hetkel Elmarit,» naeris ta.

«Koolitöö kõrvalt olen juba pikka aega mõelnud, et tahaks ka oma artistikarjääriga tegeleda. Seega toimetasin siin vahepeal uue loomingu kallal, kuid ei tahtnud sellest liiga vara avalikkusele rääkida. Nüüd olengi nii kaugel, et lugu «Hommik keset ööd» on valmis,» avaldas muusik.

Värske laulu on kirjutanud Eugenia Evy Anstal-Põld, kes on Rahumetsa kooliõde. «See on tema kirjutatud viis. Ta esitas seda lugu esimest korda venekeelsena, sedapuhku ühel sotsiaalmeedia kanalil. Mängis omas kodus, klaveri saatel. Mul jäi see lugu kohe kõrva. Mõne loo puhul lihtsalt tunned ära, et see on see õige,» avaldas Rahumets.

«Kohe tekkis mõte, et kirjutan sellele loole ka eestikeelsed sõnad. Kui hoo sisse sain, lõin need poole tunniga! Nüüd on see siis teie ees. Ma loodan, et kuulajatele meeldib, minu enda hinnangul on see tohutult armas lugu,» sõnas lauljanna.

Laulu näol on tegemist duetiga ja Rahumets esitab seda koos Heimar Vaarendiga. «Heimar on minu hea ja kallis kolleeg Viimsi koolist. Ta on ajalooõpetaja. Ta mängib kitarri ja oleme tegelikult ka varem üles astunud, see toimus kooli kevadkontserdi raames. Toona oli meil kambas ka muusikaõpetaja Andrus Kalvet, kes mängis kontrabassi. Siis esitasime Curly Stringsi lugu «Lõpp»,» täpsustas Rahumets.

«Rääkides uuest muusikast. Tõde on see, et süües kasvab isu ja seega mul on teisigi toredad mõtteid. Aga vaatame, suvi on veel pikk ees. Üks on kindel, mulle väga meeldib seda lugu laulda. Eriti live versioonis,» sõnas Mari-Liis Rahumets raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Kuula raadio Elmar hommikuprogrammi intervjuud SIIN

Tagasi üles