«Diplomaatias» on küllaltki põhjalikult kirjeldatud 1956. aasta Ungari mässu (lääne saamatust kritiseerides), ent absoluutselt mööda mindud 1968. aasta Praha sündmustest, mil Kissinger ise tippotsustajate hulka kuulus ja tšehhe vastupanule ärgitas, et seejärel alt ära hüpata. Täielik vaikus. Nagu polekski Brežnev 1968. aastal tankidega Prahasse tunginud. Vot selline Kissinger.
Kissingeril on Ukrainast savi
Kissingeril on Ukrainast savi, ta on alati ajanud midagi, mida ta nimetab «reaalpoliitikaks», ta nõuab «jõudude tasakaalu», mitte enam-vähem normaalse ilmakorra võitu uusfašismi üle, mida kujutab endast täna Putini Venemaa. Ühesõnaga, igati küüniline taat.
Maailma majandus tahab õitseda, nafta vuliseda, gaas torudesse purskuda, sorri, ukrainlased, et teid nii palju tapeti, aga aeg on ennast Ida-Ukrainast välja tõmmata, Krimm unustada, võibolla veel mõned alad Venemaale loovutada.
Sest maailm vajab asja, mida me kutsume «business as usual». Kissingeri ei huvita mingi ukraina ega muu rahvas ega surevad memmed ja lapsed. Teda huvitab «tasakaal». Just selline, millega ta ise on 100-aastase pässina harjunud. Ja seda ei tohi muuta. Olgu tugev Venemaa ja USA, pisemad ärgu igaks petteks kobisegu.
Õnneks ei osutunud vana ja võdiseva Kissingeri ajast ja arust, külma sõja aegsed seisukohad maailmas just kõige populaarsemaks. Mitmeltki poolt üritati «klassikust» vanamehele selgitada, et see, mida ta räägib, on täielik lauslollus. Kissinger heietab muinasjuttu tasakaalust, aga üks kaaluosa, nimelt Venemaa, pole huvitatud mingist tasakaalust, vaid tahab n-ö «võtta kõik».