N, 1.06.2023

Koeraomanike õudusunenägu: rihmata koer ründas Kadriorus naist ja tema lemmikut

Aleksandra Jürman
, Elu24 Reporter
Facebook Twitter
Comments 4
Foto: Erakogu

Ühismeedias ringleb postitus, kus koeraomanik jagab, kuidas teda ja tema terjerit ründas Tallinnas Kadrioru pargi ääres lahtine koer. Naine ja tema koer said raskelt vigastada. Nüüd palub koeraomanik sotsiaalmeedia abi, et leida üles süüdlane.

31. mail umbes kell 18.30 ründas koeraomanikku ja tema Jack Russeli terjerit Kadrioru pargi ääres Kuristiku tänaval lahtine helepruun Ameerika Staffordshire'i terjeri või pitbulli laadne koer. Naise sõnul oli koera omanik umbes 30-aastane saledam meesterahvas, kes ei tundunud olevat eestlane.

Kannataja soovib välja selgitada, kellega on tegu, ja kirjeldas enda ühismeedia postituses, kuidas võõras koer teda ja tema lemmiklooma ründas. «Jalutasin Kadrioru poolt mööda Kuristiku tänavat lauluväljaku suunas, kui minu suunas jooksis lahtine koer ning ühel hetkel ründas minu rihmas olevat koera. Ma sain oma koera traksidest sülle haaratud, kuid seejärel hakkas võõras koer mind purema ning hammustas mind igast võimalikust kohast.»

Ühel hetkel sai teise koera omanik enda loomast kinni ning naine põgenes. «Jooksin šokis, koer süles, ning umbes 40 meetri kauguselt kuulen, et see teine koer on uuesti lahti ja sööstab mu poole. Seejärel läks juba asi halvemaks, sest kuidagi tulid mu koeralt võitluse käigus ära traksid ja ta kukkus mu sülest maha ning teine koer hammustas ta kaelast kinni,» kirjutab koeraomanik, kes tundis oma lemmiklooma pärast surmahirmu.

«Ma ei tea, mis ime läbi sain oma koera kuidagi sülle tagasi ning see omanik enda koera rihmast kinni. Ma jooksin šokis minema ja keerasin Joa tänavale,» jagab ta.

Naisel on vigastused käevarrel, kerel, põlvedel ning vasaku käe sõrm on nii katki ja paistes, et ta ei saa seda enam liigutada. Puruks on ka jope ja püksid.

Rünnakus kannatada saanud koer on kliinikus ülevaatamisel. Koer hoiab ühte silma kinni ning näol on marrastused. Lisaks vigastustele jäid tänavale maha koera traksid ja rihm.

Naise sõnul on sündmusel ka pealtnägijad. «Võitlust juhtus pealt nägema kaks naissoost möödakäijat. Üks neist oli oma heleda punakaspruuni vist lambakoeralaadse koeraga ning teine ilma koerata. Kuna ma kartsin oma koera elu pärast, sest see ründav koer võis iga hetk uuesti lahti saada, ja olin väga šokis, ei jõudnud ma tunnistajate kontakte küsida. Samuti ei olnud võitluse käigus võimalik ründava koera omaniku kontakte küsida,» kirjutas naine, kes tegi juhtunu kohta ka politseisse avalduse.

Naine palub abi, et välja selgitada, kas keegi teab seal kandis jalutava helepruuni koera omanikku, et leida üles süüdlane, kes võtaks sündmuse eest vastutuse.

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles