N, 2.02.2023

Venemaa välisministeeriumi esindaja nimetas Kaja Kallast päriliku karjääriga autokraatlikuks sultaniks

Venemaa välisministeeriumi esindaja nimetas Kaja Kallast päriliku karjääriga autokraatlikuks sultaniks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 14
Kaja Kallas ja Maria Zahharova
Kaja Kallas ja Maria Zahharova Foto: Kollaž - Tairo Lutter/REUTERS/SCANPIX

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova nimetas Eesti peaministrit Kaja Kallast päriliku karjääriga autokraatlikuks sultaniks.

Eesti peaminister Kaja Kallas kutsus Lennart Meri konverentsil riike üles Putiniga mitte ühendust võtma. «Milleks talle helistada? Ta on sõjakurjategija. Kui kõik talle helistavad, ei saa ta aru, et ta on isoleeritud.»

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova tegi seepeale Telegrami pika postituse, kus ta nimetab peaministrit päriliku karjääriga autokraatlikuks sultaniks.

«Lugesin uudist, et Eesti peaminister Kaja Kallas soovitas lääne liidritel lõpetada president Vladimir Putinile helistamise. Tundsin huvi, et kes annab lääne liidritele nii asjalikke nõuandeid,» alustas Zahharova oma postitust. Zahharova soovib põhisõnumina välja tuua, et ühelgi autokraatlikul sultanil pole sellist isalt päritud karjääri, nagu on Kaja Kallasel.

Zahharova märgib, et Kaja Kallas on Eesti peaminister, nagu oli tema isa Siim Kallas aastatel 2002–2003. Samuti on Kaja Kallas Reformierakonna esimees, nagu oli aastatel 1994–2004 tema isa.

«See sama Siim Kallas, kes ligi 20 aastat oli Nõukogude Liidu kommunistliku partei liige (tütrel on kõik veel ees) ja moodustas siis partei, mis algatas Eestis seaduse, mille alusel teisaldati 2007. aastal massiprotestidest hoolimata Pronkssõduri mälestusmärk,» kirjutab Zahharova.

«See sama Siim Kallas, kelle vastu esitati 1998. aastal korduvalt kahtlustusi ametiseisundi kuritarvitamises, suures ulatuses omastamises ja valeinformatsiooni levitamises tema töötamise ajal Eesti Pangas. Täpsemalt süüdistati teda 1993. aastal 10 miljoni dollari kadumises Põhja-Eesti kommertspangast,» jätkab Zahharova. Siinkohal peab mainima, et Siim Kallas mõisteti õigeks.

«See sama Siim Kallas, kelle vanaisa Eduard Alver oli rahvusliku omakaitseüksuse, hilisema Kaitseliidu juht. Aastatel 1939–40 kujunes just Kaitseliidust profašistliku liikumise eestvedaja, mille aktiiv nägi Hitleris Eesti bolševikest vabastajat,» kirjutab Zahharov ja lisab, et Kaitseliidus tehti nõukogudevastast sõjapropagandat ja samal ajal saksameelset selgitustööd peamise eesmärgiga Punaarmee «merre paisata».

«Mitmed endised Kaitseliidu liikmed ühinesid hiljem fašistliku Omakaitsega, mis loodi Eestis Saksa okupatsiooni ajal. Omakaitse osutas abi Hitleri armeele ning oli seotud massilise juutide hukkamisega Eestis,» täpsustab ta. «Sellised on siis tugevad perekondlikud traditsioonid, mis Ukrainas neonatsismi toetavad,» ironiseerib ta lõpetuseks.

Elu24 püüdis kommentaari saada ka Kaja Kallaselt endalt, kuid seni pole peaminister vastanud. 

Märksõnad
Tagasi üles