P, 5.02.2023

ELU24 EUROVISIOONIL ⟩ Euroküla väravad pandi rahvahordide tõttu kaks tundi enne finaali algust kinni

Kristiina Reimand
, Reporter/toimetaja
Euroküla väravad pandi rahvahordide tõttu kaks tundi enne finaali algust kinni
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kaks tundi enne finaali sai euroküla täis.
Kaks tundi enne finaali sai euroküla täis. Foto: Elu24

Laupäeval toimub 66. Eurovisiooni lauluvõistluse suur finaal. Muidugi soovivad nii kohalikud kui ka kaugemalt kohale tulnud, ent piletist ilma jäänud eurofännid võistlust vaadata Torinosse püsti pandud eurokülas. Paraku pandi selle väravad kaks tundi enne Eurovisiooni finaali algust sootuks kinni.

Juba kolm tundi enne Eurovisiooni suurejoonelise finaali algust tunglesid tuhanded inimesed euroküla väravate ees. Ehkki võis kuulda ka muukeelseid eurofänne, olid suuresti ilmselt jällegi kohal itaallased. 

Olles jõudnud järjekorras juba peaaegu turvaväravate juurde, tõmmati aga valgetele telkidele kardinad ette ning rahvas hakkas pahameeles karjuma. Samas ei lahkunud selle peale keegi ning mõne aja pärast öeldi ruuporist itaalia keeles, et väravad tehakse taas lahti alles siis, kui piisavalt inimesi on eurokülast lahkunud. Kahjuks aga seda ilmselt enne Eurovisiooni lauluvõistluse finaali lõppu oodata ei ole. Väravate taha jäi ootama tuhandeid inimesi.

Värava taha jäid ootama tuhanded inimesed...
Värava taha jäid ootama tuhanded inimesed... Foto: Elu24

Suured järjekorrad euroküla väravate taga on olnud pidev nähtus terve Eurovisiooni nädala vältel. Rahvamass kogunes vaatama juba teisipäevast esimest poolfinaali ning selleks, et turvaväravatest läbi pääseda, pidi ootama järjekorras üle 40 minuti. Kolmapäeval, kui poolfinaali isegi polnud ning eurokülas esines Ukrainat esindav Kalush Orchestra, tuli järjekorras seista tunde ja tunde ning ühel hetkel inimesi enam lihtsalt sisse ei lastudki.

Märksõnad
Tagasi üles