P, 4.06.2023

«Loodame, et ta on kaitstud, mitte Venemaal ega Ukrainas!» Väikese Matilda kadumisest möödub üheksa aastat

Heidi Ruul
, Ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments

Üheksa aastat tagasi 5. mail kuulutati teadmata kadunuks kuueaastane Matilda Mary Michelle, kes suundus koos oma ema Elena Blomgreniga 3. mail Stockholmist Tallinnasse. Tänaseks peaks Matilda olema juba 15-aastane ning last otsivad lähedased usuvad endiselt kindlameelselt, et tüdruk võib olla kas Eestis või Venemaal.

«Maikuu alguses võttis Elena Matilda kaasa kruiisile Tallinna. Nad pidid olema tagasi pühapäeval, 5. mail, kuid Elena ei toonud Matildat tagasi. Sellest ajast peale puudub igasugune kontakt nii Matilda kui ka Elenaga. Palun aidake mul oma tütar üles leida! Kui keegi teab, kus Matilda asub, siis palun pöörduge politsei poole. Nii Matilda kui Elena on Interpoli poolt tagaotsitavad.» Just sellise meeleheitliku postituse tegi Matilda isa, rootslane Magnus Blomgren üheksa aastat tagasi ühismeediasse.

Mees palus Facebookis südantlõhestavas postituses kõigil, kes lapsest midagi teavad, sellest kohe märku anda. «Armsad inimesed, palun jagage! Kui teil on röövitud lapse kohta infot, palun pöörduge Eesti politsei poole! Pildil on mu tütar Matilda, kes saab septembris seitsmeaastaseks. Ta peaks praegu koolis esimest klassi alustama. Matilda elas minuga Stockholmis. Ta ema Elenal oli õigus temaga koos olla kindlatel päevadel,» kirjutas Magnus Blomgren 2013. aasta suve hakul.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles