Tartu politseinikke asus jälitama agar pätikütt, kes arvas, et tegu on autoga ringi hiilivate varastega

Elu24
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Marko Saarm

Enamasti on kogenud politseinikke raske millegi originaalsega üllatada, aga just nii juhtus läinud nädalavahetusel Tartu politseinikega, kui neid asus ööpimeduses jälitama agar pätikütt.

Lõuna prefektuuri Facebooki seinal jagatakse eriskummalist seika. Oli laupäeva öö, kui üks kohalik Peipsiääre valla mees vaatas oma kodumajas rahulikult televiisorit. Ühtäkki märkas ta mööda kitsast külateed majast möödumas üht sõidukit. Arvates, et sellega hiilivad ringi ahned vargad, hüppas ta autorooli ja võttis majast möödunud masinale järele. Ees liikuvat sõidukit jälitades uskus mees, et tal õnnestub õige pea vahele võtta jultunud varganäod, kes olid tulnud Pala lähistel võõrast vara noolima. 

Paraku juhtus aga nii, et vahele jäi pätipüüdja ise, kui ees liikuv masin tema üllatuseks vilkurid põlema lõi. Isehakanud uurija peatas seejärel sõiduki.

Üllatusi jagus kõigile – nii purjus peaga autorooli istunud pätipüüdjale kui ka politseinikele, kellele joobnud sohver jagas kummalisevõitu selgitusi. Nimelt arvanud mees tõsimeeli, et tema kodukandis hiilib ringi varas, ja kuivõrd alkohol oli hägustanud silmanägemise, ei pannud ta tähelegi, et jälitab hoopis sinivalget politseisõidukit.

Kogukonna aktivist kõrvaldati tol ööl juhtimiselt ning politseinikud sõidutasid ta tagasi koju. Samuti paluti tal varguskahtluse puhul järgmisel korral siiski esmajoones politseinikele teada anda või kui tekib ikkagi kihk ise piirkonnas patrullida ja seeläbi turvalisust luua, teha seda kaine peaga.

Tagasi üles