Tervislik on liikuda 30 minutit järjest või vähemalt 10-minutiliste osade kaupa. Üldiseks soovituseks on teha 2–3 korda nädalas jõu-, venitus- ja tasakaaluharjutusi. Mida süstemaatilisem on liigeste mõistlik koormamine, seda parem on liigeste ainevahetus. Ala- või ülekoormatud liiges võib jääda toitainete nappusesse ning kõhr kaotab oma sileduse, elastsuse ja tugevuse. Probleemid ükskõik millistes kehaliikmetes võivad põhjustada liigesevalu või muuta selle liikuvust. Kui lihased liigese ümber on nõrgad, kajastub see ka liigese funktsioonis.
«Lisaks igapäevasele füüsilisele aktiivsusele on liigeste tervist soovitav toetada ka tasakaalustatud ja mitmekesise toitumisega,» tõdeb Boost Yourselfi tootearendusjuht Maile Kiissa. Et toitumine oleks regulaarne ja mitmekülgne, tuleb võimalikult vähe süüa töödeldud toitu, rohkelt puu- ja köögivilju, puhast ja kvaliteetset loomset toitu (näiteks rohutoidul looma või veekogus vabalt elavat kala) ning mitte liialdada küllastunud rasvhapetega, kasutada vähem lisatud suhkruga tooteid jne.
Kollageen väheneb kehas alates 25. eluaastast
Kollageen on üks olulisemaid komponente hoidmaks liigeseid ja kõõluseid tervena ning töökorras. Kollageen moodustab suurema osa kogu side- ja tugikoest ning on luude, kõhrede ja kõõluste kiudude koostisosa.
Paraku väheneb kollageeni tootmine kehas alates 25. eluaastast, mistõttu tekibki sellest elutähtsast valgust puudujääk ja seda saab leevendada vaid suurenenud kollageeni kogustega toidulaual või toidulisanditega. Parimad toidulisandid liigeste ja lihaste toetamiseks on D-vitamiin, oomegarasvhapped ja kollageen.
Oomegarasvhapete osakaalu meie tervise heaolus on keeruline üle hinnata. Lisaks sellele, et need vastutavad veresoonkonna toimimise, vererõhu kontrolli, aju arengu jms eest, toimivad oomegarasvad liigestes otseselt kui ühed olulisemad pealmise kihi määrdeained, mis omakorda hoolitsevad selle eest, et liigesed ei kuluks liiga kiiresti.