R, 9.12.2022

Indoneesia paradiisisaari raputas 4,6-magnituudine maavärin: esialgu nagu ei uskunudki

Elu24
Indoneesia paradiisisaari raputas 4,6-magnituudine maavärin: esialgu nagu ei uskunudki
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kaisa Kuusnõmm
Kaisa Kuusnõmm Foto: Kuvatõmmis Instagramist

Bali ja Lomboki saari Indoneesias raputas laupäeval 4,6-magnituudine maavärin. Kuigi kohalike uudiste teatel purustusi ei ole, tunnistavad Balil viibivad endine Valga vallavanem Ester Karuse ja fitnessikaunitar Kaisa Kuusnõmm, et ehmatav oli see sellegipoolest.

Balil laineid püüdev endine Valga vallavanem Ester Karuse jagas ühismeedias, et paradiisisaart raputas 9. aprillil 4,6-magnituudine maavärin.

Elu24-le rääkis Karuse, et see juhtus õhtusel ajal, kui ta viibis kodus. «Kell 17.41–42, olin sel ajal kodus diivanil,» meenutas ta, öeldes, et tundis päris tugevat vibratsiooni.

«Ööbin praegu kolmekorruselises kortermajas, seega käis peast läbi mõte, et äkki all tehakse ehitustöid... kirjutasin ka oma kohalikule sõbrale, aga tema polnud kodus ega tundnud midagi.»

Foto: Kuvatõmmis Instagramist

See ei ole sugugi esimene kord, kui ta on Balile sattunud just maavärina ajal. «2019. aastal olin Bali kõrval asuval saarel Lombok, seal sain esimest korda elus maavärinat kogeda. Tookord oli üsna hirmus, sest tegemist oli öise ajaga ning elekter lakkas töötamast,» meenutas Karuse.

Kuna Bali saart raputas suurem, inimelusid nõudnud maavärin alles möödunud aastal, tunnistas Karuse, et oli ka pisut närvis. «Ega kellegi käest midagi küsida ka pole. Kohalikele elanikele jätab see pigem leige emotsiooni,» nentis ta. «Muretseda pole vaja, ma arvan, et väike värin on siinpool maakera täitsa normaalne.»

Kuid Balil elav fitnessikaunitar Kaisa Kuusnõmm rääkis Elu24-le, et erinevalt abikaasast ei tundnud tema midagi. «Jalutasin toas ringi, aga Raix oli voodis ja ütles kohe, et midagi oli imelik, et voodi rappus ja asi imelik. Ma mõtlesin, et kujutab ette, aga siis tulid uudised.»

Kuusnõmm tunnistas, et kuna maavärin oli väike, peab ta seda ägedaks kogemuseks. «Indoneesia on üldse kõige retsima koha peal, siis on maavärinad «tavalised». Maavärinad kusjuures polegi nii hirmsad. Aga siin on ohtlik, kui sellele peaks järgnema tsunami. Ma loodan, et seda me kunagi ei näe, sest see on hävitav.»

Märksõnad
Tagasi üles