Vene agressiooni ja Ukraina kaitsesõja kaevikud jooksevad sügavalt ka läbi kultuuri. Hämmastavalt paljud artistid nagu näiteks ripsmeid lõksutav Filja Kirkorov on avalikud putinistid. Ent maailmaklassikud kipuvad hoidma kindlalt Ukraina poole. Äsja paiskas maailma üks enimmüüdud bände Pink Floyd netiavarustele oma Ukrainat toetava loo "Hey hey rise up", kirjutab Juku-Kalle Raid. Seda hämmastavam on, et Floydi fännidest lääne poliitikud käituvad nagu nihelevad argpüksid.
Asjal on eellugu: bändi Boombox ukrainlasest liider Andrõi Hlõvnjuk katkestas sõja algul oma USA tuuri, naasis kodumaale ning läks rindele Ukrainat kaitsma. Tema Kiievi purustatud tänavail lauldud laul levis kiirelt üle maailma.
Eile laadis Pink Floyd üles oma panuse Ukraina toetuseks: laulu "Hey hey rise up", mis on vähem kui ööpäevaga kogunud 3 miljonit vaatamist.
Pink Floyd ilmselt tutvustamist ei vaja, bänd püsib kindlalt vähemalt maailma viie enim plaate müünud koosluse hulgas. 1965. aastal kokku tulnud grupp oli hämmastavalt monoliitne: 1968 lahkus bändi asutaja Syd Barrett, 1980ndate esimesel poolel Roger Waters, keda teised liikmed süüdistasid ansambli "kaaperdamises". Waters on vasakvaadetega, kes harrastab igaks juhuks kõiki riigijuhte "gängsteiteks" nimetada, eriti USA omi. Ülejäänud Floyd selliseid napakaid avaldusi iial teinud pole.
Veel: mõned aastad tagasi suri klahvpillimängija Richard Wright. Nii on Floydi nelikust hetkel toimivana koos David Gilmour ja Nick Mason. Tõsi, mõlemad on teatanud, et Pink Floydi enam ei eksisteeri, ent Ukraina sõda muutis asjaolusid siingi.
Eile laadis Pink Floyd üles oma panuse Ukraina toetuseks: laulu "Hey hey rise up", mis on vähem kui ööpäevaga kogunud 3 miljonit vaatamist. Tegu on Floydi lähenemisega Andrõi Hlõvnjuki kuulsale loole. Ja Pink Floydi esimese salvestusega üle 28 aasta.
Pink Floyd on läbi ajaloo tuntud kui erakodse sotsiaalse närviga grupp, niisiis mõnes mõttes oodatav. Siinjuhul on kindlasti kuulsaim 1979. aasta plaat "The Wall", mis kõneleb igauguse totalitarismi vastu ühiskonnas.