VIDEO Fännid, rõõmustage! Delia Owensi ülipopulaarsest raamatust «Kus laulavad langustid» on valmimas linateos

Annaliisa Köss
, reporter-toimetaja
Copy

Raamatu «Kus laulavad langustid» tulihingeline fänn, Hollywoodi näitlejatar Reese Whiterspoon toob ekraanidele samanimelise linateose. Film jõuab kinolevisse tänavu juulis.

«Ma ei suuda sõnadega väljendada, kui väga mulle see raamat meeldis. Ma oleksin tahtnud, et see kestaks igavesti!» on öelnud Hollywoodi näitlejatar Reese Witherspoon Delia Owensi üle maailma laineid löönud romaani «Kus laulavad langustid» kohta.

Aastaid on jutud Paduratüdrukust kummitanud Barkley Cove’i, vaikse Põhja-Carolina rannikulinnakese elanikke. Kui 1969. aastal leitakse paduralt nägusa Chase Andrewsi surnukeha, kahtlustavad kohalikud kohe Kya Clarki – Paduratüdrukut.

Aga Kyat tunnevad vähesed. Tundlik ja intelligentne tüdruk on elanud aastaid üksinda padural, mida ta oma koduks nimetab, leidnud sõpru kajakate hulgast ja õppetunde liivateradest. Elus vaid ühe päeva kooliharidust saanud tüdruk on sündinud loodusteadlane, kes õpib maailma tegelikke reegleid maalt endalt. Kuni jõuab kätte aeg, mil Kya hakkab tundma igatsust puudutuste ja armastuse järele, ning kui tema metsik ilu võlub ära kaks linnakese noormeest, avab Kya end uuele elule – kuni sünnib mõeldamatu.

Romaan «Kus laulavad langustid» on erakordselt peen ood loodusele, habras täiskasvanuks saamise lugu ja painav mõrvamüsteerium. Delia Owensi mõtlemapanev, elutark ja sügavalt liigutav romaan tuletab meile meelde, et meid jääb alatiseks saatma see laps, kes me kord olime.

«Kus laulavad langustid» on alates ilmumisest 2018. aastal olnud New York Timesi raamatumüügi edetabeli tipus.

Foto: Kirjastus Rahva Raamat
Tagasi üles