VIDEO Pommivarjendis laulnud pisike Ukraina tüdruk esines Poolas tuhandetele inimestele

Heidi Ruul
, Ajakirjanik
Copy
Seitsme-aastane Ukraina tüdruk esines Poolas.
Seitsme-aastane Ukraina tüdruk esines Poolas. Foto: Kaader videost/ Twitter

Hiljuti sai sotsiaalmeedias populaarseks video, kus väike Ukraina tüdruk laulab Kiievi pommivarjendis menukast animafilmist «Frozen» («Lumekuninganna ja igavene talv») pärit laulu «Let it Go». Nüüd on tüdruk jõudnud Poola ning esines seal kohe ka tuhandete inimeste ees.

Lauluga kuulsaks saanud seitsmeaastane Amelia jõudis eelmisel nädalal koos vanaemaga Poola. 

«Mulle meeldib laulda, laulan kogu aeg. Sellepärast ma oskasin seda laulu. Minu unistus on saada lauljaks,» sõnas Amelia BBC ajakirjanikele, kes võtsid tüdrukuga video teel ühendust.

Nüüd astus Amelia üles Poolas toimunud heategevuslikul kontserdil, esitades Ukraina hümni.

Amelia tänas kõiki, kes ta lauluvideot vaatasid, ning lisas, et «Frozen» on ta lemmikmultikas. Kui ajakirjanikud küsisid, kas ta pommivarjendis olles kartis, vastas Amelia, et seal oli täitsa normaalne olla. Ukraina tüdruku sõnul ei olnud ta seal ainus laps, vaid seal oli ka ta klassikaaslane Artjom ja teisi lapsi.

Amelia lauluvideot nägi ka pala «Let it Go» loonud laulukirjutaja Kristen Andersen-Lopez. Lugu laulis animafilmis «Frozen» peategelane Elsa.

«Minu mees ja mina kirjutasime selle laulu, mis räägib taas õnnelik olemisest. Viis, kuidas sina, Amelia, seda laulad, on suurepärane. Sa kannad oma südames valgust ja aitad inimesi enda ümber. Jätka laulmist, me kuulame sind ka edaspidi!» kirjutas Andersen-Lopez Twitteris.

Laulu algupärasele esitajale Idina Menzelile meeldis samuti Amelia ettekanne. «Nägime sind laulmas, nägime sind südamest laulmas,» kirjutas laulja ja pani juurde sinikollased südamed.

Vene väed tungisid 24. veebruaril Ukrainasse ja alustasid vallutussõda. Ukraina armee on seni hästi vastu pidanud ja venelaste plaan anastada Ukraina välksõjaga kukkus läbi.

Ukrainast on sõja eest põgenenud rohkem kui kolm miljonit inimest.

Tagasi üles