GALERII ⟩ Saage tuttavaks! «Naabrist parema» uue hooaja osalejad on teie ees!

Merilyn Närep
, Päevatoimetaja
Copy

Värvika ehitussarja «Naabrist parem» uue hooaja osalejad on selgunud. Sel kevadel on oma kätega kodu loomiseks valmis viis paari, kelle seas on nii ehitusalal võhikuid kui ka juba kogemustega tegijaid.

TV3 ja Inbanki koostöös valmivas sarjas muudavad merekonteinerid hubasteks kodudeks ohjeldamatud tegutsejad Maria ja Erkki, elamuste pakkujad Kertu-Liis ja Madis, perekond püsimatud Johanna ja Reio, seiklushimulised sõltumatud itinaised Sigrid ja Katariina ning kõigutamatud maakad Kirke ja Ander.

«Naabrist parema» saatejuhid Alari Kivisaar ja Maribel Vääna kinnitasid sarja avaüritusel, et uus hooaeg tuleb täiesti eriline, kuna osalejad on väga andekad, nutikad ja entusiastlikud.

«Naabrist parem» kümnenda juubelihooaja osalejad on:

Maria Mäe (20) ja Erkki Sillamaa (24) - ohjeldamatud tegutsejad

Spordilembesed noored Maria ja Erkki ei püsi pudeliski paigal. Kui parajasti korvpalli või võrkpalli mängida ei saa, armastavad nad teha tööd. Kadrinast ja selle lähistelt Määrist pärit paar armastabki maaelu just seepärast, et seal jagub kogu aeg toimetamist.

Mariale meeldib aidata noori ja ta on valinud oma erialaks sotsiaaltöö. Praegu töötab ta Kadrinas noortekeskuses, hoolitsedes igapäevaselt selle eest, et kohaliku järelkasvu elu oleks vahvam. Lisaks on ta võtnud endale tänuväärse töö, olles koroonatestimispunktis registraator.

Erkki ehitust ei karda, ta oskab peaaegu kõike ja seda, mida ei oska, õpib kiiresti selgeks ning teeb korrektselt ära. Õppinud on ta metall- ja betoonkonstruktsioonide ehitamist, kuid praegu tegutseb hoopis santehnikuna, sest tüdines iga ilmaga õues rassimisest.

Oma majast unistavad noored ammu. Nad teavad ka hästi, kui keeruline on esimest kinnisvara soetada, mis tähendab, et saates ise oma unistuste majakese ehitamise ideest on nad pehmelt öeldes vaimustuses. «Kui rääkida ausalt, siis noorest peast hakata ehitama maja ja jalgu alla saada on tänapäeval väga raske. Maria veel õpib ning kuigi ka töötab kahes kohas, pole see siiski piisav, et kahe peale maja ehitama hakata,» tõdevad nad.

Unistuste kodukeses oleks hoolikalt paigutatud kõik, mis eluks vajalik. Hellitavalt modernseks metsamajakeseks kutsutavasse koju peaks mahtuma ka hulk külalisi, sest juba ainuüksi Erkkil on kokku lausa viis venda ja üks õde.

Kertu-Liis Haukka (22) ja Madis Kask (31) - elamuste pakkujad Kasekesed

Kertu ja Madis on noored armunud, kes äsja abiellusid ning seda saate võtete ajal.

Koos on olnud nad juba hetkest, mil Kertu esimest korda Madise kodu uksest sisse astus. «Tuli jutuks, et mul oleks vaja Tallinnasse kolida, Madis pakkus lahkelt paariks ööks oma korteri välja. Ta andis sõrme ja ma võtsin käe ning enam ära ei läinudki,» räägib Kertu. Oma suurimaks tugevuseks peavad Kasekesed seda, et nad oleks justkui loodud üksteisega koostööd tegema.

Äsja oma tätoveerimissalongi Handpoke Tallinn avanud Kertu-Liis unistab sellest, et saaks armastatud tööga tegeleda hoopis mõnes looduskaunis kohas, näiteks Paldiski lähistel mere ääres. Siis saaks salongikülastajatele pakkuda protseduuri ajal ka võimalust mõnusat vaadet nautida. Selleks sobiks nende unistuste konteinermaja ideaalselt. Samasse paika tahaksid noored tulevikus luua ka oma kodu.

Madis on õppinud kokaks ja köögis juba viisteist aastat tegutsenud, kuid töötab praegu hoopis IT-valdkonnas, pakkudes toiduelamusi vaid cateringi vormis. Paar retsepti on ta täiuseni viimistlenud ja saanud hakkama tükiga, millest paljud vaid unistavad – tema valmistatud käsitööd ehk Kase Pestot saab osta nii Stockmannist kui ka Rimist.

Saatesse kandideerimine on Kertu õhutusel tehtud julgustükk. Kummalgi paarilisel pole aimugi, mis imeloom see ehitus võiks olla. Madis on öelnud, et tegelikult laseks ta lambipirnigi parema meelega hoopis töömehel vahetada.

Johanna Nõupuu (26) ja Reio Moor (28) - perekond püsimatud

Õeks õppinud, kuid varem ka koka, teenindaja, noorsootöötaja ja kauplusejuhatajana töötanud Johanna ning autovaruosade müügimehe, hobibaarmani, ehitaja ja pärlilaeva töölisena leiba teeninud Reio suurim töö on praegu oma 1-aastase väikese poja eest hoolitsemine. Koos on läbi tehtud aga nii mõndagi, sest paar on Johanna ja Reio juba kaheksa aastat.

Johanna ja Reio armastavad kõike koos teha ja nende pere motoks on «go with the flow» ehk vooluga minnakse kaasa ning kõik uued põnevad plaanid võetakse pikemalt mõtlemata ette ja vaadatakse jooksvalt, kuidas need siis lõpuks päriselt ära teha. Pereelu on harmooniline, samas on mõlemas piisavalt tugevat karakterit, et kõik välja öeldud saaks.

Johanna on tegelenud võrkpalliga ja teab tänu sellele hästi, kui tugev võistlushimu temas peitub. Reio hobiks on baarmanitöö ning alati positiivne suhtumine ja pidev suhtlemine toidavad ta vaimu paremini kui miski muu.

Noor pere tahab oma elu viia armsasse paika Läänemaal, kus asub krunt, mis on saadud kalli vanaema käest kingituseks ja kus juba ühist tulevikku ette kujutatakse. Värskete lapsevanemate jaoks on perekond kõige tähtsam ja seepärast on ka oluline, et neil oleks koht ja võimalus kõigi lähedastega samas kandis tegutseda. Väike maja, mida nad juba hellitavalt Lepatriinu saunamajaks kutsuvad, on samm selle unistuse täitumise teel.

Saunamaja saab nende unistustes olema koht, kus täituvad kõik head plaanid. Looduslähedased toonid kohtuva seal industriaalse stiiliga, off-grid moodsa kujundusega. Külalistega aja veetmiseks on olemas oma baar ja saunas on kindlasti ka vann, sest vannis käimine on mõlema arvates üks parimaid vaba aja veetmise viise.

Sigrid Ojavee (27) ja Katariina Peksar (27) - seiklushimulised sõltumatud itinaised

Parimad sõbrannad ja vinged IT-naised Sigrid ja Katariina on kindlad, et mehi neil küll vaja ei lähe. Mõlemad on hiljuti pikematest suhetest välja tulnud ega oota uusi printse. Kuid neil on usku, et Tinder võib olla koht, kust endale vajadusel hakkajaid ehitusmehi leida.

End mustaks ja valgeks koeraks nimetavad sõbrannad on koos tegutsenud ning üksteist tasakaalustanud juba üle kümne aasta. Sigrid tegutseb kiiresti ja Katariina mõtleb läbi - nii saabki kõik tehtud!

Koos töötavad naised ka IT-vallas, kus vallutavad karjääris üha uusi kõrgusi. Katariina valmistub elu esimeseks jooksumaratoniks. Sigrid mainib aga iga päev vähemalt korra, et tegeleb crossfitiga. Katariina hobiks on abipolitseinikuna tegutsemine, Sigridile meeldib muuhulgas näiteks autode kallal vaeva näha.

Katariina olevat Sigridi sõpradest viimane inimene, kes endiselt kõik tema kõned vastu võtab, kuna on teada, et igast suhtlusest võib välja kooruda seiklus, mis tihti leiab aset teisel pool Euroopat või lausa maailma. Seikluste sekka on juhtunud nii merikilpkonnade päästmine, džunglis ekslemine kui ka lihtsalt võõras linnas ööbimiskoha ja täpsema plaanita elamuste leidmine.

Kiire tööeluga harjunud sõbrannad tahavad luua endale «läbipõlejate retreati», kuhu oleks hea vahel argipäeva eest põgeneda.

Ehitust sõbrannad ei karda, sest energiapommil Sigridil on sel alal kogemus; nimelt on ta kallimad tööd ikka alati ise ära teha proovinud. Katariina peab oma suurimaks tugevuseks sel alal võimet kõrvalt häid kommentaare jagada. Kõige hinnalisemaks peavad nad aga oskust leida õiged inimesed, kes vajalikul hetkel head nõu annaks.

Kirke (22) ja Ander (22) Talu - kõigutamatud maakad

Uljad Väike-Maarjast pärit noored sobivad imeliselt kokku, sest on mõlemad samaaegselt nii krutskeid täis kunstiinimesed kui ka pragmaatilised planeerijad. Seejuures on neil plaan alati detailselt paigas.

Omavahelist kooslust peavad nad täiesti peatamatuks, sest spordipoiss Ander on alati valmis kiiresti ja energiliselt tegutsema ning Kirke saab samal ajal rahulikult mõelda, kuidas seda just kõige õigem teha oleks.

Juba keskkoolist saati koos olnud verinoor abielupaar on koos palju läbi teinud. Koos käidi Austraalias ja koguti raha, mis nüüd on Väike-Maarjas kinnisvarasse investeeritud. Pool aastat tagasi said ainult kahele mõeldud tseremoonial sõrme ka Talude abielusõrmused, aga pidu plaanitakse pidada tulevikus hoopis ühise kodu valmimise tähistamiseks.

Korterite renoveerimine on Talude peamine hobi juba viimased paar aastat. «Paneb ennastki imestama, et maakoht, kust pärast gümnaasiumi lõpetamist lahkusime, on nüüd, pärast välismaal ja teises linnas elamist, nii tagasikutsuv,» tõdevad nad. Koos on nad ostnud kolm korterit ja kaks neist ise elamiskõlblikuks remontinud. Hiljuti ostsid nad maja, kus tulevikus pesa punuma hakata, kuid seegi vajab veel palju tööd. Seepärast unistavad nad ööbimisvõimalusega suveköögist, kus oma maja renoveerimise ajal elada ja hiljem sõpru võõrustada.

Kirke õpib Tartu ülikoolis ajakirjandust ja kommunikatsiooni, kuid töötab samas ka kinnisvaramaaklerina. Tema hobid on aga hoopis kunstilisemad — maalimine ja luule. Ander ütleb, et tema on lihtne mees. Ta on äsja lõpetanud Tartu Rakenduslikus Kolledžis automaalri eriala. Elama kolisid nad hiljuti tagasi Kirke vanemate juurde, sest oma kätega renoveeritud korter, kus noored elasid, tuli ju võimalikult ruttu üürnikele edasi anda.

«Võib-olla pole me igas töös kõige osavamad ja paremaks saab alati, aga meil on töödest ajaline, rahaline ja emotsionaalne ülevaade. Teame, kuidas me kooslus töötab ka siis, kui kopp on ees,» tõdevad nad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles