P, 5.02.2023

Pehme Sünni Kooli asutaja hüpnosünnitusest: õnnehormoonid aitavad vaigistada valu

Triin Roos
, Ajakirjanik
Pehme Sünni Kooli asutaja hüpnosünnitusest: õnnehormoonid aitavad vaigistada valu
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Lapseootel naine lugemas raamatut hüpnosünnitusest.
Lapseootel naine lugemas raamatut hüpnosünnitusest. Foto: Sigrid Proosvelt

Kui seltskonnas on lapseootel naine, hakkavad teised naised tihti jagama oma sünnituslugusid, milles domineerib valu ja hirm. Just hirmust aga suur valu alguse saabki. Sünnitus võib olla ilus kogemus, kui sellest positiivselt mõelda ja end põhjalikult ette valmistada. Elu24 uuris Pehme Sünni Kool asutajalt ja koolitajalt Kiia Paalilt, mida tähendab hüpnosünnitus ja kuidas on see aidanud paljudel naistel kergemalt ja valutumalt sünnitada.

Lapseootus on väga õrn ja tundlik aeg naise elus ning beebi tulek perre peaks olema üks ilusamaid sündmusi kogu perele. Raseduse ja sünnituse kohta avaldatav info tekitab aga sageli hirmu, muret ja ebakindlust. Murekoormat suurendavad ka esiemadelt või tuttavatelt kuuldud lood sellest, kui jube see kõik ikka oli.

Kui raske või kerge sünnitus tuleb, sõltub paljuski naise suhtumisest sünnitusse ja tema ettevalmistusest. Kuigi läbi aegade on sünnitust peetud raskeks ja mõeldud viisil «lihtsalt lähen ja teen selle hullu asja kuidagi ära», on tänapäeval mõistetud sünnitusele eelneva perioodi tähtsust. On palju võimalusi, kuidas ennast sünnituseks ette valmistada ja end sünnitusel paremini aidata, et see oleks võimalikult positiivne kogemus.

Märksõnad
Tagasi üles