«Tulude deklaratsiooni raames hakkab raha tagasi saama veebruari lõpust. Esimesed kaks nädalat läheb meil selle peale, et kogume suure hulga deklaratsioone kokku ja asume infot töötlema,» sõnas Liivamägi.
Liivamägi täpsustas, et on kindlasti palju neid, kes saavad deklaratsiooni alusel raha tagasi, kuid on ka neid, kes peavad juurde maksma. «Oleme oma veebikeskkonda päris palju uusi juhendmaterjale lisanud, et vajadusel infot lihtsam üles leida. Loodame, et huvilised leiavad nende küsimust puudutavad info kerge vaevaga just meie kodulehelt. Tänavu on kõige rohkem küsimusi investeeringute teemadel,» lisas ta.
«Meilt küsitakse palju küsimusi, mis seotud investeerimiskontodega. Lisaks on fookuses ka krüptovaraga seotud teemad. Peamiselt tulevad infopäringud just tuluteenijatelt. Sinna on ka meie meeskonna raskuskese täna läinud,» sõnas maksude osakonna juhataja.
Liivamägi soovitas investeerimiskonto omanikel meeles pidada mõningaid olulisi detaile. «Teadke, et kui konto on Eesti pankades, siis saab väga mugavalt investeerimiskonto andmed pangast otse eeltäidetud tuludeklaratsioonile saata. Kuid seda peaks tegema enne, kui tulete deklareerima. Kui teete seda deklareerimise ajal, siis peate jälgima, et andmed tõesti enne kinnitamist kohale jõuaksid,» märkis ta.
«Investeerimiskontol deklareeritakse kõik raha sissemaksed ja väljamaksed. Maksukohustus tekib aga siis, kui oled kontolt välja võtnud rohkem raha kui oled sisse maksnud. Kahjumiga tehingute pealt maksma ei pea, sissemakse jääk kandub järgmisesse aastasse edasi. Kuid väga oluline on kõik kirja panna - kui seda ei tee ja ühel hetkel hakkad raha välja võtma, siis pole jääki, mille arvelt maksuvabalt raha välja võtta. Nii võib tekkida liiga vara maksukohtustus,» selgitas Maksu- ja Tolliameti esindaja.