P, 5.02.2023

Mehel tekkisid antibiootikumidest hallutsinatsioonid ja ta kuulis hääli. Mis juhtus?

Inna-Katrin Hein
Mehel tekkisid antibiootikumidest hallutsinatsioonid ja ta kuulis hääli. Mis juhtus?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Psühhoosis mees. Pilt on illustreeriv
Psühhoosis mees. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Šveitsis Genfis elaval mehel tekkis bakteriaalne kopsupõletik ja arst kirjutas talle raviks antibiootikume.

Kahe päeva pärast koges 50-aastane mees meelemuutusi. Varem ei olnud ta oma elu jooksul antibiootikume võtnud ja tal ei olnud psühhiaatrilisi probleeme. Mees muutus ärrituvaks ja hakkas pidevalt rääkima. Tal tekkis maania ehk seisund, mida iseloomustab kõrge energiatase ning ebatavalised mõtted ja käitumine, kirjutab livescience.com. 

Mees läks Genfi haigla erakorralise psühhiaatria osakonda kontrolli. Ta rääkis psühhiaatritele, et öösel pärast esimest antibiootikumiannust tundis ta, et on suremas, ning tal tekkisid kuulmishallutsinatsioonid. Ta kuulis, et jumal räägib temaga, öeldes, et ta on välja valitud ja tal on eriline missioon. Psühhiaatrite sõnul võivad need sümptomid viidata psühhoosile.

Märksõnad
Tagasi üles