P, 28.05.2023

President Alar Karis lahkunud Madis Millingust: nüüd oli siis tema viimane väljakutse

Merilyn Närep
, Päevatoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Eesti Vabariigi president Alar Karis.
Eesti Vabariigi president Alar Karis. Foto: Arvo Meeks

3. veebruari öösel suri Saku vallas päästesündmusel osalenud Tõdva vabatahtliku päästeseltsi liige Madis Milling. Surma täpsemad asjaolud on selgitamisel. «Minu sügav kaastunne Madis Millingu lähedastele, sõpradele, kolleegidele,» sõnab president Alar Karis.

Madis Milling jõudis esimesena tulekahju sündmuskohale ja alustas päästetegevusi, mille käigus kukkus ta kokku. Teda elustas kohapeal viibinud kiirabi, kuid see ei andnud tulemusi.

««Loomulikult ei kaitse riiki ainult relvad, vaid eelkõige inimesed.» Need sõnad ütles mõned aastad tagasi leitnant Madis Milling. Ta rääkis nagu iseendast: läks 1990. aastal Kaitseliitu, aasta hiljem kaitses augustiputši ajal Tallinnas tele- ja raadiomaja, töötas riigikaitseõpetajana, valiti Riigikogusse, tegutses vabatahtliku päästjana. Õige mees õigel kohal,» kirjutab Eesti president Alar Karis. 

«Nüüd oli siis tema viimane väljakutse, seal Lokuta küla tulekahjul, kuhu Madis Milling jõudis esimesena, sest oli Tõdva vabatahtlikus päästekomandos valves. Riiki kaitsevad eelkõige inimesed… Aga need inimesed võivad kuluda nii, et ise ei tunne ja teised ei märka. Minu sügav kaastunne Madis Millingu lähedastele, sõpradele, kolleegidele,» lisab Karis. 

2013. ja 2009. aastal osales Milling kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel. Ta oli riigikogu praeguse ja eelmise koosseisu liige.

Aastast 1990 kuulus Milling kaitseliitu, 2011. aastal omistati talle leitnandi auaste.

Muu hulgas oli ta tuntud nii raadio- kui ka telesaatest «Vanad ja kobedad», kus ta mängis tegelaste Silvi ja Valduri rolle. Milling oli 51-aastane.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles