R, 2.12.2022

Jalmar Vabarna tõmbab tuleval suvel käima värske muusika- ja inspiratsioonifestivali

Elu24
Jalmar Vabarna tõmbab tuleval suvel käima värske muusika- ja inspiratsioonifestivali
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Jalmar Vabarna tõmbab käima värske festivali Eesti kultuurimaastikul.
Jalmar Vabarna tõmbab käima värske festivali Eesti kultuurimaastikul. Foto: Silver Tõnisson

Ansambli Trad.Attack! eestvedaja Jalmar Vabarna tõmbab tuleval suvel käima värske festivali Eesti kultuurimaastikul. Ajaloo esimene Treski muusika- ja inspiratsioonifestival toimub 12.–14. augustini Setomaal Treski Küüni festivalialal.

Kontserdipaik Treski Küün tegi eelmisel suvel läbi suure muutuse, kui tuntud muusik ja kultuurikorraldaja Jalmar Vabarna pani püsti enneolematu välilava. Just see ainulaadne lava on sel suvel festivali südameks.

«Ma arvan, et see on lihtsalt kõige lahedam lava Eestis, kui mitte isegi kogu maailmas. Eelmisel suvel sai maha peetud ägedaid pidusid, nüüd on aeg veel suuremaks kasvada,» sõnas Vabarna. Lisaks välilavale on festivalialal ka küüni lava, metsalava ning vanad siloaugud, kuhu koondub festivali ööklubi.

«Ma olen alati unistanud Treskis festivali korraldamisest. Nüüd saan öelda, et Treski on selleks valmis ning mina samuti. Eestis on väga palju festivale ning eristumiseks on vaja kõvasti vaeva näha. Olgugi et festivali toimumiskoht on omanäoline, töötasin pikalt ka festivali idee ja sisu eripära loomisega. Muusika kõrvale sündis inspiratsiooni mõõde ning see lisaväärtus on kindlasti midagi, mis just täna inimesi kogu maailmas kõnetab,» kirjeldab Vabarna festivali saamislugu.

Ohtralt artiste neljal laval

Augustikuu teisel nädalavahetusel astuvad Treski festivali neljal laval üles nii Eesti kui lähiriikide artistid, näiteks tõstab festivali avaõhtul temperatuuri funk-bänd Lexsoul Dancemachine. Teisel päeval pakub elamust Kristel Aaslaidi ja Tuuli Ranna duo ÖED ning suviselt positiivset energiat jagab tuntud popartist Daniel Levi. Ülejäänud programm avalikustatakse lähikuudel.

Lisaks muusikale leiab Treski festivalikülast inspiratsiooni: kõike, mis loob inimeste ellu juurde väärtust, mõjutab neid positiivselt ning suunab avastama ja arenema. «Meie suur soov on pakkuda inimestele midagi enamat kui muusikafestival. Selleks oleme alale toonud erinevaid tegevusi, mis kisuvad mugavustsoonist välja, ning inimesi, kes jagavad mõtteainet või pakuvad äratundmist.»

Jalmar Vabarna kutsub kõiki festivalile otse jääaugust: «Olgem ausad, talv on tore, aga tahaks juba suve. Kallid sõbrad, piletid on müügis! Näeme Treskis!»

Märksõnad
Tagasi üles