Kadunud põlvkond – sündinud 1883–1900
Kirjanik Gertrude Steini loodud nimi viitab inimestele, kes said täisealiseks esimese maailmasõja ajal, nähes rohkelt inimkaotust ja massilist sisserännet. Mõiste hõlmab üldist eesmärgituse ja sihituse tunnet, mida paljud tol ajal kogesid. Need tunded olid esindatud selliste välisameeriklastest kirjanike nagu Ernest Hemingway ja F. Scott Fitzgeraldi teostes, mis hõlmasid pettumuse ja küünilisuse teemasid.
Parim põlvkond – sündinud 1901–1924
Tuntud ka kui G. I. põlvkond – mis tähistab inglise keeles «valitsuse probleemi» ja «üldist probleemi» – kasvas üles suure depressiooni ajal ja võitles tõenäoliselt teises maailmasõjas. Uudisteankur Tom Brokaw pidas neid 90ndate lõpus «parimateks» nende moralistliku suhtumise tõttu konflikti.
Vaikne põlvkond – sündinud 1925–1945
Sõjajärgsel perioodil üles kasvanud inimesed on tuntud pigem valitsuse vastuvõtmise kui selle vastu rääkimise poolest – neid kutsutakse «vaikivaks», kuna neil puudus huvi protesteerida ning nad püüdlesid tagasihoidliku karjääri ja turvalise koduelu poole.
Beebibuumerite põlvkond – sündinud 1946–1964
See mõiste tuleneb teise maailmasõja järgsest tohutust rahvastikubuumist. Põlvkonna liikmed kogesid ühiselt külma sõda, Kuule maandumist, aktivist Martin Luther King juuniori ja president John F. Kennedy mõrvu, Vietnami sõda ja kodanikuõiguste liikumist. Neid iseloomustab rahvuslik optimism ja jõukas tarbimismeelsus.
X-põlvkond – sündinud 1965–1980
Seda põlvkonda tuntakse ka kui «beebipüüdjaid» – kuna nende sündimus oli buumeritega võrreldes oluliselt väiksem. Põlvkonda iseloomustab reaktsioonilisus, mäss, enesekindlus ja üldine usaldamatus institutsionaalse võimu vastu. Nende aja märkimisväärsete sündmuste hulka kuuluvad Berliini müüri langemine, esimesed isiklikud arvutid ja varem enneolematu rõhuasetus haridusele.